Już od wtorku 24 listopada pierwsze turnieje fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV!

Sezon 2020/2021 na europejskich parkietach będzie wyjątkowy ze względu na zmiany organizacyjne spowodowane pandemią koronawirusa, która pokrzyżowała pierwotne plany. Po raz pierwszy w historii faza grupowa Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV odbywać się będzie w formule dwóch turniejów, a nie tradycyjnych meczów i rewanżów. U siatkarek pierwsze z nich odbędą się już w dniach 24-26 listopada. Wezmą w nich udział dwaj przedstawiciele TAURON Ligi, Grupa Azoty Chemik Police oraz ŁKS Commercecon Łódź. Najlepsza siatkówka na żywo w Internecie!

Już od wtorku 24 listopada pierwsze turnieje fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV! [Fot.: CEV]

Liga Mistrzyń: Chemik zagra w Novarze

Od wtorku 24 listopada w siatkarskiej Lidze Mistrzów siatkarek rywalizować będzie aktualny mistrz oraz zdobywca pucharu naszego kraju, zespół Grupy Azoty Chemika Police, który po dwóch kwarantannach oraz poważnej kontuzji przyjmującej Wilmy Salas nie może wrócić na właściwe tory. Forma w przededniu europejskiej rywalizacji pozostawia bardzo wiele do życzenia, o czym dobitnie świadczy porażka podopiecznych Ferhata Akbasa z Grot Budowlanymi Łódź (1:3), zespołem złożonym z młodych reprezentantek Polski oraz zdolnej Amerykanki oraz paru innych siatkarek ligowych, które można nazwać solidnymi.

W Novarze, bo właśnie tam powalczą w najbliższych dniach polickie siatkarki, poprzeczka będzie zawieszona dużo wyżej. Przede wszystkim przez zespół gospodarza, bo Igor Gorgonzola znajduje się obecnie w naprawdę dobrej formie, o czym w weekend przekonały się rywalki z Busto Arsizio. Łatwo nie będzie też z Dinamem Kazań, które nie jest już europejską potęgą, ale wciąż ma kim straszyć. Stawkę uzupełniają Czeszki z Ołomuńca, które Brakocević i spółka po prostu muszą pokonać.

Poniżej szczegółowy terminarz pierwszego turnieju grupy „G”. Transmisje ze wszystkich spotkań na swoich sportowych antenach pokaże Telewizja Polsat. Europejska siatkówka na żywo również w Internecie!

Fot.: CEV.eu

Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon w Bułgarii

Przynajmniej teoretycznie, nieco łatwiejsze zadanie czeka siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź, drugiego przedstawiciela „Najpiękniejszej Ligi Świata” w CEV Champions League 2020/2021, który co prawda zmierzy się z potężnym VakifBankiem Stambuł, który wydaje się być absolutnie poza zasięgiem podopiecznych Giuseppe Cucariniego, ale też z francuską Miluzą oraz Maritzą Płowdiw, która zorganizuje pierwsze w tej grupie zawody.

Patrząc na aktualną formę „Łódzkich Wiewiór”, które przebiły się do fazy grupowej przez eliminacje, można mieć pewne obawy i raczej nie można spodziewać się żadnego spacerku, ale przy dobrej dyspozycji dnia kluby z Bułgarii i Francji są jak najbardziej do ogrania. Poniżej szczegółowy harmonogram turnieju w Bułgarii. Ze względu na różne strefy czasowe, należy odjąć jedną godzinę. Pisząc krótko, łodzianki będą rozpoczynać granie o 17:00, a więc ich mecze nie będą kolidować z polickimi.

Fot.: CEV

Szczegółowe analizy poszczególnych spotkań oraz typy bukmacherskie pojawią się w osobnych notkach, jutro oraz w dwóch kolejnych dniach, jeśli oferta dopisze. Grania będzie mnóstwo, oglądania również, bo w sumie do obejrzenia będzie aż 12 spotkań Ligi Mistrzyń na żywo, a grała będzie w tym czasie także liga.

Trzeci z naszych przedstawicieli w Lidze Mistrzyń CEV do rywalizacji przystąpi w dniach 1-3 grudnia, kiedy to Developres SkyRes Rzeszów powalczy we Włoszech z miejscowymi Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak oraz Unet e-work Busto Arsizio niemieckim Schwerinem.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.