Kadra na Montreux Volley Master 2019 powołana!

Jacek Nawrocki, selekcjoner polskiej drużyny narodowej w piłce siatkowej kobiet, ogłosił w piątek kadrę na turniej Montreux Volley Masters 2019, który odbędzie się już w dniach 13-17 maja i będzie pierwszym akordem nowego sezonu reprezentacyjnego.

Kadra na Montreux Volley Master 2019 powołana! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Choć impreza w szwajcarskim Montreux jest tylko turniejem towarzyskim to od lat cieszy się ogromnym prestiżem. W związku z tym warto wysłać tam możliwe silną drużynę i tak też zrobił Jacek Nawrocki, który poinformował, że to właśnie poprzez mecze sparingowe zamierza przygotować formę na startującą już 21 maja Siatkarską Ligę Narodów 2019.

Reprezentacja Polski na Motreux Volley Masters 2019:
Rozgrywające: Julia Nowicka (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Marlena Pleśnierowicz (KPS Chemik Police);
Atakujące: Malwina Smarzek (Zanetti Bergamo), Magdalena Stysiak (Grot Budowlani Łódź);
Środkowe: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (ŁKS Comercecon Łódź), Agnieszka Kąkolewska (Pomì Casalmaggiore), Kamila Witkowska (KS Developres Rzeszów);
Przyjmujące: Martyna Grajber (KPS Chemik Police), Natalia Mędrzyk (KPS Chemik Police), Emilia Mucha (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Olivia Różański (BKS Profi Credit Bielsko-Biała);
Libero: Paulina Maj-Erwardt (BKS Profi Credit Bielsko-Biała), Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź).

Spośród zawodniczek, które powinny wieść prym wśród Biało-Czerwonych w zaczynającym się właśnie sezonie reprezentacyjnym brakuje niewielu nazwisk. Nie ma m.in. rozgrywającej i kapitan Joanny Wołosz, która dopiero 18 maja, wielkim finałem Ligi Mistrzyń, zakończy sezon klubowy. Drugą z takich zawodniczek może być przyjmująca Julia Twardowska, która dopiero pod koniec sezonu wróciła do pełni zdrowia po kontuzji stawku kolanowego.

Przypominamy, że podczas imprezy Montreux Polki zmierzą się w grupie z reprezentacjami Japonii, Chin i Niemiec.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.