Karol Urbanowicz kontuzjowany! Jak długo potrwa przerwa w grze?

W środowym ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski 2023 Mężczyzn, siatkarze Trefla Gdańsk przegrali na wyjeździe 0:3 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i odpadli z rozgrywek. Na domiar złego kontuzi podczas tego spotkania nabawił się podstawowy środkowych „Gdańskich Lwów”, Karol Urbanowicz. Jak długo będzie wyłączony z gry 21-letni reprezentant Polski?

Fot.: Piotr Sumara/PLS (materiały prasowe)

Kiedy Karol Urbanowicz wróci do gry?

Jakub Urbanowicz po doznaniu urazu w meczu z kędzierzynianami oczywiście niezwłocznie opuścił parkietu zajęli się nim fizjoterapeuci gdańskiego klubu. Po powrocie do Gdańska zawodnik przeszedł badania oraz konsultację u ortopedy i wiadomo już, że czeka go około dwóch tygodni przerwy od gry. W pełni potwierdzona została też wstępna diagnoza informująca o skręceniu stawu skokowego.

Karol Urbanowicz pechowo upadał po bloku w drugim secie środowego meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Musiał on opuścić boisko, a zastąpił go Janusz Gałązka. Po powrocie do Gdańska zawodnik miał konsultację u dr n. med. Jana Nyckowskiego z kliniki Rehasport, a także wykonany został rentgen. Badania potwierdziły wstępną środową diagnozę, czyli skręcenie stawu skokowego i wyeliminowały ewentualne złamania. To oznacza, że Karola czeka około dwutygodniowa przerwa, a z pewnością pod okiem fizjoterapeuty Piotra Ślugajskiego wróci na boisko tak szybko, jak tylko będzie to możliwe – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym Trefla Gdańsk (via treflgdansk.pl)

Najbliższy mecz ligowy siatkarze Trefla Gdańsk rozegrają dopiero w sobotę 11 lutego, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z LUK Lublin i wydaje się, że będzie to jedyne spotkanie, jakie opuści 21-letni środkowy reprezentacji Polski. Tydzień później „Gdańskie Lwy” podejmą na własnym boisku Aluron CMC Wartę Zawiercie i wygląda na to, że Karol Urbanowicz już wtedy będzie mógł wystąpić.

Źródło: Trefl Gdańsk

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.