Kędzierzynianie z krajowym pucharem!

Znamy triumfatora 62. edycji Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn, której turniej finałowy rozegrano w dniach 26-27 stycznia 2019 roku we Wrocławiu. Po zwycięstwie w finale z Jastrzębskim Węglem, została nim ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzynianie z krajowym pucharem! [Fot.: PLS/Piotr Sumara (materiały prasowe)]

Dla podopiecznych Andrei Gardiniego, którzy w tym sezonie nie przegrali jeszcze z krajowym rywalem, to siódme trofeum w historii rozgrywek o krajowy puchar, dzięki czemu zrównali się w liczbie zwycięstw w Pucharze Polski z AZS-em Olsztyn i PGE Skrą Bełchatów. Kędzierzynianie wrócili na tron dokładnie po dwóch latach przerwy.

Na drodze do siódmego pucharu, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle musiała pokonać wymagających rywali. Już w ćwierćfinale przyszło jej się zmierzyć z aktualnym mistrzem Polski, PGE Skrą Bełchatów. Konfrontacja ta zakończyła się zwycięstwem 3:0, ale też stratą lidera zespołu, belgijskiego przyjmującego Sama Deroo.

Kontuzja jednej z największych gwiazd i to jak poradzi sobie jej zmiennik, Rafał Szymura, była największą zagadką. Zagadką, która wśród fanów kędzierzynian budziła sopory niepokój. Jak się okazało w weekend, zupełnie niepotrzebnie.

ZAKSA, mimo wszystko, bez większych trudów pokonała po czterosetówkach najpierw Aluron Virtu Wartę Zawiercie, a następnie również Jastrzębski Węgiel, nie pozostawiając wątpliwości, kto zasługuje na wywalczenie krajowego pucharu. MVP imprezy został przyjmujący Aleksander Śliwka.

Nagrody indywidualne Pucharu Polski:
MVP: Aleksander Śliwka
Najlepszy zagrywający: Dawid Konarski
Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti
Najlepszy atakujący: Łukasz Kaczmarek
Najlepszy blokujący: Łukasz Wiśniewski
Najlepszy przyjmujący: Rafał Szymura
Najlepszy broniący: Paweł Zatorski

Poza większością nagród indywidualnych, klub z Kędzierzyna-Koźla zgarnął też 150 tysięcy nagrody finansowej za trium w turnieju finałowym Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn w sezonie 2018/19.

Kolejne wyzwania, przed jakimi staną siatkarze ZAKSY, to awans do fazy play-off Ligi Mistrzów CEV i odzyskanie tytułu mistrza kraju.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.