Kevin Tillie wraca do PlusLigi, zagra w ONICO Warszawa!

Podstawowy przyjmujący reprezentacji Francji, Kevin Tillie, jest kolejnym zawodnikiem, który w trakcie letniego okna transferowego wzmacnia ONICO Warszawa przed sezonem 2019/2020 – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym stołecznego klubu.

Kevin Tillie wraca do PlusLigi, zagra w ONICO Warszawa! (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Kevin Tillie wraca do PlusLigi, zagra w ONICO Warszawa! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

W cytowanym oświadczeniu przypomniana jest cała sylwetka francuskiego gwiazdora, który urodził się 2 listopada 1990 roku we francuskim Cagnes-sur-Mer, a swoją seniorską karierę rozpoczynał podczas studiów w Stanach Zjednoczonych.

Na Stary Kontynent powrócił przed sześcioma laty, kiedy to podpisał umowę z włoską Robur Rawenną, skąd w 2014 roku przeniósł się do tureckiego Arkasu Spor Izmir, a następnie na dwa lata związał się ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Ostatnie dwa sezony spędził w Chinach (Beijing Volleyball) z krótką przerwą na epizod w Pallavolo Modena.

„Kevin to znakomity zawodnik, który z pewnością będzie dla nas dużym wzmocnieniem. Ma doświadczenie w grze o najwyższe cele, czy to w barwach poprzednich klubów, czy reprezentacji Francji. W przyszłym sezonie ONICO znów chce walczyć o medale PlusLigi, a do tego będzie rywalizować w Lidze Mistrzów, dlatego zależało nam na sprowadzeniu graczy, którzy w decydujących momentach są w stanie wziąć na siebie ciężar gry, zmotywować kolegów z boiska swoją postawą. Kevin zdecydowanie do nich należy” – powiedział o nowym przyjmującym ONICO Warszawa Piotr Gacek, prezes stołecznego klubu, cytowany w komunikacie.

Tillie dobrze spisywał się nie tylko w klubach, ale też w reprezentacji, której od wielu lat jest filarem. Wygrał z nią mistrzostwo Europy w 2015 roku, a także wywalczył złoto (2015) i brąz (2016) Ligi Światowej oraz srebro Siatkarskiej Ligi Narodów (2018).

Francuz wygrywał też złoto mistrzostw Turcji (2015) i polskiej PlusLigi (2016, 2017). Ponadto w 2017 roku wywalczył krajowy puchar, a w Azji dwukrotnie wicemistrzostwo Chin.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

SuperFinały siatkarskiej Ligi Mistrzów w Weronie!

W ostatnich dniach lutego Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję w sprawie organizatora tegorocznych SuperFinałów rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn, które zostaną...

Ostatni weekend lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 26-28 lutego)

Ostatni weekend lutego 2021 roku upłynie nam pod znakiem rywalizacji na finiszu fazy zasadniczej. Dotyczy to zarówno w PlusLigi, jak TAURON Ligi, gdzie sytuacja...

Wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 23 lutego)

Od wtorku do czwartku (23-25 lutego) rozgrywane będą pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV. Na ten etap rozgrywek dotarły dwa...