Kolejna Polka zagra w najlepszej lidze świata!

Po blisko trzech tygodniach negocjacji z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz do skutku doszły przenosiny Moniki Gałkowskiej do włoskiej Serie A1, uznawanej za najlepszą ligę świata kobiet. Atakująca reprezentacji Polski ponownie zagra w drużynie Bartoccini – Fortinfissi Perugia, w barwach której kończyła również sezon 2021/2022.

Bartoccini – Fortinfissi Perugia via @wealthplanetpg

Siatkarskie transfery: Monika Gałkowska zagra w Perugii

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym włoskiego klubu, negocjacje z bydgoskim klubem w sprawie przenosin Moniki Gałkowskiej trwały dokładnie 20 dni i trudno się temu dziwić, bo atakująca reprezentacji Polski była w zespole OnlyBio Pałacu liderką z prawdziwego zdarzenia. Ostatecznie jednak mierząca 188 centymetrów zawodniczka zagra ponownie na włoskich parkietach. Jednak powróci na nie będąc w zupełnie innym miejscu kariery niż dwanaście miesięcy temu.

Monika Gałkowska latem solidnie pracowała pod okiem selekcjonera Stefano Lavariniego i była częścią polskiej drużyny narodowej, która awansowała do ćwierćfinału FIVB Mistrzostw Świata 2022. To zaprocentowało również sezonie 2022/2023 Tauron Ligi, gdzie zdobyła aż 241 punktów w 11 rozegranych meczach ze średnią 21,91 pkt/mecz, serwując łącznie 12 asów (więcej niż jeden na mecz).

Musieliśmy stawić czoła bardzo delikatnym negocjacjom, które trwały długo, ale jesteśmy zadowoleni z ich wyniku, znamy już wartość Moniki i wiemy, jakie są jej cechy, w końcu dołożyliśmy brakujący element do naszego składu. Teraz, dzięki przerwie w Coppa Italia, będzie czas, aby popracować nad jej wkomponowaniem w zespół i jesteśmy pewni, że kiedy nadejdzie czas, będzie cenny wsparciem dla naszej drużyny – ocenił Antonio Bartocciniego, prezes klubu z Perugii.

Bartoccini – Fortinfissi Perugia w sezonie 2022/23 Lega Volley Serie A1 walczy o utrzymanie. Nowy klub Moniki Gałkowskiej zajmuje obecnie dwunastą pozycję w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Słabsze są tylko zespoły Pinerolo Martyny Grajber i Maceraty, które zgromadziły po siedem oczek. Do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek pozostało jeszcze dziesięć kolejek. Ta najbliższa zaplanowana jest na weekend 4-5 lutego 2023.

Perugia zagra wówczas na wyjeździe z Vero Volley Milano, barw którego broni Magdalena Stysiak. Tydzień później „Czarne Anioły” podejmą u siebie Casalmaggiore a 18 lutego zagrają na wyjeździe z Pinerolo w tzw. meczu o sześć punktów. To ostatnie spotkanie będzie można obejrzeć w Polsce na kanale Rai Sport+ dostępnym za darmo w telewizji satelitarnej oraz w niektórych sieciach kablowych.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.