Kolejna zmiana trenera w PlusLidze!

Po długiej rozmowie Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran, oraz trener Mark Lebedew podjęli wspólnie decyzję, że od 14 lutego Australijczyk nie będzie pełnił funkcji szkoleniowca Jurajskich Rycerzy – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym „Jurajskich Rycerzy”.

Kolejna zmiana trenera w PlusLidze! (Fot.: FIVB)

Mark Lebedew opuszcza Zawiercie

Przyczyną rozstania z australijskim szkoleniowcem są niesatysfakcjonujące wyniki zespołu, który w minionym sezonie był rewelacją PlusLigi, kończąc rozgrywki na czwartej pozycji, co dało historyczny awans do europejskich pucharów. Obecnie zespół jest jednak w potężnym kryzysie formy, odpadł z Pucharu Challenge, a w lidze nie może być pewny awansu do fazy play-off, co przed startem zmagań wydawało się pewnikiem.

„Dziękujemy trenerowi Lebedewowi za to, co zrobił dla naszego klubu. Staraliśmy się przed tym sezonem zrobić wszystko, aby zapewnić zespołowi możliwość kontynuacji wysokiego poziomu sportowego z poprzedniego sezonu. Niestety, sytuacja zmusiła nas do poszukiwania trudnych rozwiązań i wraz z trenerem podjęliśmy niechętnie decyzję, która ma dać impuls do poprawy gry drużyny. Nadal uważamy Marka Lebedewa za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu i udowodnił to w poprzednim sezonie, kiedy efekty jego pracy przysporzyły nam wszystkim mnóstwo radości. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w dalszej karierze” – powiedział Kryspin Baran, prezes klubu z Zawiercia.

Rozstanie nastąpiło w zgodzie, co można zauważyć również po przeczytaniu wypowiedzi trenera, który przyznał, że decyzja została podjęta wspólnie i jest dobrze przedyskutowana.

„Dzisiaj, jak bywało to często w ostatnich tygodniach, spotkałem się z prezesem, by omówić możliwości rozwiązania problemów drużyny, a przede wszystkim klubu. Razem doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Mam mnóstwo niesamowitych wspomnień z czasu spędzonego w Zawierciu i nadal darzę najwyższym szacunkiem prezesa i pracę, jaką wykonuje. Pozostaję kibicem klubu i życzę wszystkim jak najlepiej podczas fazy play-off i w dalszej przyszłości” – oświadczył Mark Lebedew.

Co dalej? Od dnia 14 lutego obowiązki pierwszego trenera drużyny Aluron Virtu CMC Zawiercie przejął Dominik Kwapisiewicz, który wprowadził „Jurajskich Rycerzy” do elity, a już w niedzielę przyjdzie mu ich poprowadzić w prestiżowej konfrontacji z doskonale dysponowanym zespołem Jastrzębskiego Węgla.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.