Konrad Piechocki odpiera zarzuty! Oświadczenie Prezesa Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Ważą się losy Konrada Piechockiego na stanowisku Prezesa KPS Skry Bełchatów S.A. Wieloletni sternik bełchatowskiego klubu oraz główny architekt jego potęgi już w środę 1 marca 2023 może stracić stanowisko, które zajmuje nieprzerwanie od 2007 roku. W przededniu wznowienia obrad Rady Nadzorczej sam zainteresowany, które do tej pory unikał publicznych oświadczeń, postanowił zabrać głos.

Fot.: Dzień Dobry Bełchatów via ddbelchatow.pl

Oświadczenie Prezesa Piechockiego ws. sytuacji w klubie

PGE Skra Bełchatów w sezonie 2022/23 PlusLigi notuje najgorsze wyniki w całym XXI wieku. Zespół, który przyzwyczaił wszystkich do walki o medale, w bieżących rozgrywkach prawdopodobnie nie awansuje nawet do fazy play-off, a na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek już ma na koncie więcej porażek (17 – przyp. red.) niż w fazach zasadniczych dwóch poprzednich sezonów. Zarzuty formułowane wobec władz klubu nie ograniczają się jednak wyłącznie do sfery sportowej, ale dotyczą sytuacji finansowo-organizacyjnej. Jak odniósł się do nich sam Konrad Piechocki? Oto jego oświadczenie:

Oświadczenie Prezesa Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej czuję się zobowiązany do zabrania głosu i ich sprostowania. Informacje te przede wszystkim uderzają w Klub Piłki Siatkowej Skra, którym mam wielki zaszczyt zarządzać, ale również we mnie osobiście. Dotychczas nigdy nie zostałem zmuszony do tego, by prostować nieprawdziwe informacje podawane przez organy prasowe. Niestety, w tej chwili – z wielką przykrością – muszę to zrobić, aby bronić marki Skry Bełchatów.

Nasz Klub od wielu lat związany jest z Grupą PGE, a sukcesy sportowe, które odnieśliśmy w ciągu ostatnich dwudziestu lat, nie byłyby możliwe bez finansowego wsparcia naszego głównego Sponsora. Mam tu na myśli PGE Polską Grupę Energetyczną S.A., ale również wcześniej Elektrownię Bełchatów, a następnie koncern BOT, które zostały przekształcone w PGE S.A. Nasza współpraca na przestrzeni tych wszystkich lat układała się bardzo dobrze, co zapewniało możliwość osiągania wyjątkowych sukcesów sportowych i organizacyjnych, dzięki czemu Skra wytyczała w polskiej siatkówce nowe trendy, które umożliwiły zdobycie najwyższych osiągnięć drużyny narodowej i drużyn klubowych.

Od wielu lat nasz projekt jest bardzo efektywny pod względem marketingowym, co potwierdzają zaakceptowane przez Sponsora wszystkie raporty. Wszystkie działania Klubu mają na celu ukazanie PGE Skry jako silnej marki sportowej w Polsce i w Europie oraz istotnej roli PGE S.A. jako mecenasa polskiego sportu.

Chciałbym podkreślić z pełną stanowczością, iż nasz Klub od zawsze cechuje wysoka dyscyplina finansowa i nigdy nie wydaliśmy złotówki, na którą nie mieliśmy pokrycia w umowach z naszymi sponsorami czy innych przychodach. Z dużym zadowoleniem przyjąłem zatem ostatnią decyzję Rady Nadzorczej KPS Skra Bełchatów S.A. o przeprowadzeniu niezależnego audytu finansowego. Nie mam żadnych wątpliwości, że jego wyniki potwierdzą moje słowa i udowodnią, iż w zarządzaniu finansami Klubu nie zostały popełnione żadne nieprawidłowości, a obecne przejściowe problemy zakończą się dzięki dalszej realizacji umowy ze sponsorem strategicznym, jakim jest PGE S.A. – zgodnie z zapisanymi w tej umowie warunkami.

Z poważaniem,
Konrad Piechocki
Prezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Wiele wskazuje na to, że ostateczne decyzje ws. Konrada Piechockiego i szerzej władz KPS Skry Bełchatów S.A. zapadną już w najbliższą środę, kiedy mają zostać przedstawione wyniki wspomnianego w oświadczeniu prezesa audytu. Tego samego dnia zaplanowano głosowanie ws. personalnych.

Więcej o sytuacji w PGE Skrze Bełchatów na portalu Sport1!

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.