Kraków gospodarzem Final Four TAURON Pucharu Polski siatkarzy! (Terminarz i drabinka)

To już przesądzone, Miasto Kraków gościć będzie cztery najlepsze drużyny TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020/2021. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 13-14 marca. Wcześniej jednak, bo już we wtorek i środę 16-17 lutego, rozegrane zostaną ćwierćfinały. Kto z kim zagra? Tego dowiedzieliśmy się podczas piątkowego losowania drabinki, które odbyło się w studio Polsatu Sport podczas programu „#7.strefa”.

Kraków gospodarzem Final Four TAURON Pucharu Polski siatkarzy! (Terminarz i drabinka) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

TAURON Puchar Polski: Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary

Formuła tegorocznej edycji Pucharu Polski siatkarzy różni się nieco od zmagań siatkarek. Kluby najwyższej klasy rozgrywkowej dołączają dopiero na etapie ćwierćfinałów. Mowa dokładnie o sześciu najlepszych zespołach po pierwszej części rundy zasadniczej, czyli: Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębskim Węglu, PGE Skrze Bełchatów, Aluronie CMC Warcie Zawiercie, Treflu Gdańsk oraz Asseco Resovii Rzeszów. Cztery pierwsze były rozstawione w piątkowym losowaniu. Stawkę uzupełnili dwaj pierwszoligowcy, BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Bydgoszcz. Kto miał szczęście w losowaniu można zobaczyć w poniższej tabelce.

Pary 1/4 finału TAURON Pucharu Polski siatkarzy 2020/2021 (16-17 lutego)
1Grupa Azoty ZAKSA – Asseco Resovia Rzeszów
2Jastrzębski Węgiel – BKS Visła Bydgoszcz
3PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk
4Aluron CMC Warta Zawiercie – BBTS Bielsko-Biała

W półfinałach zmierzą się zwycięzcy ćwierćfinałów numer 1 i 4 oraz 2 i 3. Rozgrywki TAURON Pucharu Polski 2020/2021, siatkarzy oraz siatkarek, można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Turniej finałowy PP siatkarzy w Krakowie

Cztery najlepsze drużyny awansują do turnieju finałowego, którego gospodarzem będzie wyjątkowo siatkarskie miasto – Kraków. Warto bowiem pamiętać, że w 2021 roku w tym mieście odbędzie się także XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, rozegrana zostanie również część fazy grupowej – z udziałem naszej reprezentacji – polskich mistrzostw Europy.

„To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny możemy współpracować z tak oddanymi sportowi władzami samorządowymi. W Krakowie zawsze był wspaniały klimat dla siatkówki, ten finał TAURON Pucharu Polski jest tylko kolejnym potwierdzeniem tego stwierdzenia. Zagramy w wyjątkowym czasie pandemii, bez udziału publiczności, stąd pojawił się pomysł uczczenia wyjątkowego dla Krakowa klubu, który przed laty stanowił także bardzo ważny punkt na mapie siatkarskiej Polski. Cieszę się, że w ten sposób przypomnimy ludzi i klub, który zrobił tak wiele dobrego dla polskiej siatkówki” – MÓWI ARTUR POPKO, PREZES POLSKIEJ LIGI SIATKÓWKI S.A.

Klubem, o którym wspomniał Prezes PLS, jest oczywiście Hutnik, który właśnie obchodził 70-lecie swojego istnienia. W tej wyjątkowej drużynie siatkarskiej medale mistrzostw Polski zdobywali tacy siatkarze jak Marek Karbarz, Wacław Golec, Marek Fornal, Robert Ratajczak, Jacek Szerszeń, Grzegorz Wagner czy Bronisław Bebel. Hutnik wywalczył kilkanaście medali mistrzostw Polski, dwukrotnie świętował mistrzostwo, rywalizował w europejskich pucharach. Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski w Krakowie będzie więc doskonałą okazją do wspomnień, gdyż najlepsze polskie drużyny będą rywalizowały właśnie w odnowionej, historycznej hali Hutnika – Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy. W niej rozgrywane były później choćby mecze TAURON Ligi.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.