Letnie Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na przełomie lipca i sierpnia!

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany praktycznie wszystkim organizacjom sportowym, ale tylko niektóre z nich potraktowały te problemy jako swoistą szansę na nowe formy promocji swoich rozgrywek. Z pewnością zalicza się do nich Polska Liga Siatkówki, która po raz pierwszy w historii zorganizuje zmagania siatkarzy PlusLigi i siatkarek TAURON Ligi na piasku!

Letnie Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na przełomie lipca i sierpnia! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Zawodnicy PlusLigi i TAURON Ligi zagrają na plaży

Zmagania w ramach Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2020 wystartują już 25 lipca, a turniej finałowy zaplanowano na 9 niedzielę sierpnia. Wszystkie mecze z tego pionierskiego wydarzenia, wzorowanego poniekąd na podobnej rywalizacji we Włoszech, pokaże na Telewizja Polsat, który od wielu lat transmituje na swoich antenach obie siatkarskie ligi, a od niedawna również rywalizację na zapleczu elity siatkarzy.

W zasadzie po raz pierwszy w historii, jako jedyna siatkarska liga na świecie, dodatkowo w wyjątkowych okolicznościach. Polska Liga Siatkówki dzięki fantastycznej współpracy ze swoimi udziałowcami była w stanie w ekspresowym tempie wykreować i zorganizować zupełnie nowy turniej. Wszystko po to, by drużyny klubowe, choć oczywiście w trochę innym wydaniu, przypomniały o sobie swoim kibicom, dały szansę na promocję sponsorom oraz partnerom. A co najważniejsze, stworzyły widowiska, które już w lipcu i w sierpniu będą zaproszeniem na wrześniowe starty PlusLigi, TAURON Ligi oraz TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

„Cieszę się, że w naszym gronie jest tylu energicznych prezesów, którzy chcą budować nowe rzeczy a nie tylko czekać na rozwój wypadków. W naszym sporcie kluczowa jest umiejętność gry zespołowej, nasi udziałowcy pokazują, że doskonale rozumieją siatkówkę. Wymyśliliśmy nowy rodzaj promocji ligowej siatkówki i mamy nadzieję, że zostanie on ciepło przyjęty przez kibiców, sponsorów, całe nasze środowisko. Dopinamy już ostatnie szczegóły, w ciągu najbliższych dni ogłosimy bardzo atrakcyjne lokalizacje trzech turniejów, które będą się składały na cykl Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Liczymy na udział kibiców i dobre wyniki oglądalności przed telewizorami” – PODKREŚLA PAWEŁ ZAGUMNY, PREZES POLSKIEJ LIGI SIATKÓWKI S.A..

Jak łatwo się domyślić ideą stworzenia Ligi Letniej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki, przypomnienie o niej kibicom. Z tego powodu już wcześniej zdecydowano się przyspieszyć start wszystkich rozgrywek pod egidą PLS, a dodatkowo ten start promować już od lipca, poprzez turniej rozgrywany na piachu.

Nigdy wcześniej nie było takiej możliwości, bo od maja do września na pierwszym planie była rywalizacja międzynarodowa, której po odwołaniu Siatkarskiej Ligi Narodów oraz Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku nie ma.

Przypomnijmy, że rozgrywki Grand Prix PLS potrwają tak naprawdę przez trzy weekendy (trzy osobne lokalizacje). Szesnaście drużyn z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry), po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (7-9 sierpnia).Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piachu, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko.
Źródło: PLS (materiały prasowe)

Gdzie dokładnie odbędą się letnie zmagania? W najbliższych dniach Polska Liga Siatkówki ogłosi oficjalnie miasta gospodarzy trzech turniejów, w tym wielkiego finału.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.