Liga Mistrzów CEV: Czwartkowe ostatki w Roeselare! (Zapowiedź i typy na 17 grudnia)

W czwartek 17 grudnia na siatkarskich parkietach będzie w miarę spokojnie, co nie oznacza, że nic się nie będzie działo. Polskich kibiców zainteresuje przede wszystkim ostatnim mecz VERVY Warszawa ORLEN Paliwa w ramach pierwszego turnieju Ligi Mistrzów w grupie „D”. Podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo. Siatkarskie transmisje na żywo w Internecie!

Liga Mistrzów CEV: Czwartkowe ostatki w Roeselare! (Zapowiedź i typy na 17 grudnia) [Fot.: CEV]

Siatkarska Liga Mistrzów: VERVA Warszawa kontra Kuzbass

Dotychczas w meczach grupy „D” obyło się bez większych niespodzianek. Oczywiście za taką może uchodzić zwycięstwo w stosunku 3:1 Leo Shoes Modena nad Kuzbassem Kemerowo, ale to był mecz, w którym o wyniku decydowały pojedyncze akcji. Włosi i Rosjanie dysponują zbliżonym potencjałem, więc trzeba było zakładać, że każdy wynik w ich bezpośredniej konfrontacji jest możliwy.

Poza tym Knack Roeselare, który jest gospodarzem zawodów, przegrał dwukrotnie do zera. Najpierw został rozbity przez drużynę VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, a dzień później przez wicelidera rosyjskiej Superligi. Ponadto włoska ekipa pokonała w trzech setach warszawian, będą wyraźnie lepszą na przestrzeni całego pojedynku.

Po dwóch dniach można więc zaryzykować stwierdzenie, że karty w „grupie warszawskiej”, tak jak to oceniali bukmacherzy, rozdawać będą Modena i Kemerowo. Dziś z tym drugim rywale zmierzą się siatkarze ze stolicy Polski. W optymalnej dyspozycji pewnie byliby w stanie napsuć krwi faworytowi, ale wydaje się, że w aktualnej formie dysponują zbyt słabą siłą ognia, żeby pokonać tak mocnych fizycznie przeciwników.

Dobrze było to widać wczoraj na tle Modeny, która była lepsza zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki oraz w bloku. VERVA miała problem z przyjęciem, więc rzadko można było uruchomić środek, a na skrzydłach zabrakło po prostu jakości, czemu też trudno się dziwić. Kwolek i Szalpuk mają sporo problemów zdrowotnych w tym sezonie, a Superlak i Ziobrowski notują olbrzymie wahania formy.

Nie przekreślam całkowicie szans na wygraną przedstawiciela PlusLigi, ale wydaje mi się ono tym mniej prawdopodobnym scenariuszem. Szanse na wygraną w tym meczu oceniam na 65% do 35% dla Kuzbassa Kemerowo.

W drugim pojedynku przewiduję w miarę gładkie zwycięstwo Modeny, jeśli ta zagra w optymalnym składzie. 3:0/1 i różnicą kilkunastu małych oczek, tak około 15, bo Belgowie póki co zaprezentowali się z dobrej strony tylko w dwóch z sześciu partii.

Siatkarskie typy na czwartek 17 grudnia

MeczTypKursBuk
VERVA – Kuzbass21,51eTOTO
VERVA – Kuzbass3,5+1,47BetFan
Roeselare – Modena2 (-10,5)1,50Fortuna
Prognozy: 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.