Liga Mistrzów: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony!

Zaplanowane na czwartek 5 marca 2020 roku spotkanie 1/4 finału rozgrywek Ligi Mistrzów CEV pomiędzy Itasem Trentino a Jastrzębskim Węglem zostało przełożone ze względu na szalejącą we Włoszech epidemię koronawirusa. O taką decyzję zabiegali wszelkimi dostępnymi środkami jastrzębianie, którzy nie chcieli ryzykować zdrowiem swoim i swoich rodzin.

Liga Mistrzów: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony! (Fot.: CEV)

LM: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony

Decyzja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), która jest organizatorem rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów jest o tyle zaskakująca, że do tej pory instytucja ta stała na stanowisku, że spotkanie powinno się odbyć zgodnie z planem i to pomimo żądań czy apeli jastrzębian, którzy jeszcze w środę rano zorganizowali konferencję prasową, na której poinformowali, że władze europejskiej federacji pozostają nieugięte.

Wobec takiej postawy centrali włodarze Jastrzębskiego Węgla raz jeszcze w oficjalnym piśmie potwierdzili, że nie wezmą udziału w czwartkowym meczu przeciwko Itasowi Trentino, do którego miało dojść w Trydencie, gdzie kilka dni temu wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, który od przeszło tygodnia szaleje na Półwyspie Apenińskim.

Ku zaskoczeniu, ale też radości i prawdopodobnie po interwencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który poinformował o najnowszej decyzji CEV, przychylono się do prośby o przełożenie czwartkowego pojedynku. Nowy termin nie został jeszcze wskazany. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie oficjalnego pisma, które na swojej stronie zamieściła polska federacja:

Niniejszy komunikat odnosi się do pisma datowanego na 3 marca 2020 r., dotyczącego ćwierćfinałowego meczu CEV Ligi Mistrzów 2020 nr 5-003 pomiędzy drużynami Trentino Itas i Jastrzębskiego Węgla.

Jak podane zostało w naszych poprzednich komunikatach, CEV nieustannie monitoruje rozwój koronawirusa (COVID-19) w całej Europie i uznaje wszystkie kroki podejmowane przez władze krajów, których to dotyczy.

W następstwie pogorszenia się ogólnego sytuacji, CEV otrzymał dziś oficjalną decyzję z Polskiego Ministerstwa Zdrowia – Głównego Inspektora Sanitarnego, według której, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa, w przypadku gdyby drużyna Jastrzębskiego Węgla wzięła udział we wspomnianym wydarzeniu we Włoszech, zostanie po powrocie do Polski objęta czternastodniową kwarantanną.

W rezultacie, a także zgodnie z poprzednimi decyzjami dotyczącymi innych meczów Europejskich Pucharów oraz ramami prawnymi CEV, mecz ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów 2020 nr 5-003 pomiędzy zespołami Trentino Itas i Jastrzębskiego Węgla zostaje przełożony (…)„.

Komentarz prezesa Jastrzębskiego Węgla do decyzji CEV

Źródło: Jastrzębski Węgiel (materiały prasowe)

LM: ZAKSA wygrywa w Kemerowie

Kiedy siatkarze Jastrzębskiego Węgla oczekiwali na oficjalną decyzję CEV ws. mecz z Itasem Trentino, zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczynali rywalizację w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Aktualni mistrzowie Polski i zdobywcy krajowego pucharu mierzyli się w środę z Kuzbassem Kemerowi, który zdetronizował Zenit Kazań, wygrywając złoto rosyjskiej Superligi. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące, ale co najważniejsze zakończyło się korzystnym wynikiem dla kędzierzynian!

Podopieczni Nikoli Grbicia zwyciężyli po tie-breaku, choć z przebiegu całego spotkania wydawało się, że to drużyna gospodarza bardziej zasługuje na wygraną. ZAKSA pokazała jednak ogromną wolę walki, dwa sety wygrała na przewagi, a potem poszła za ciosem w tie-breaku, robiąc milowy krok w stronę półfinału rozgrywek (25:22, 24:26, 25:17, 26:28, 14:16).

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

Turniej siatkarskiej Ligi Mistrzów w Bełchatowie! (Zapowiedź, typy, terminarz)

To już dziś, we wtorek 26 stycznia rozpoczyna się turniej grupy "A" siatkarskiej Ligi Mistrzów, który wyłoni pierwszego ćwierćfinalistę, a być może nawet dwóch....

Poniedziałek i wtorek w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 25-26 stycznia)

Najbliższy poniedziałek i wtorek (25-26 stycznia) upłynie siatkarskim kibicom w Polsce między innymi pod znakiem rywalizacji w TAURON Lidze, gdzie już na początku tygodnia...

Niedziela z polską siatkówką! (Zapowiedź i typy na 24 stycznia)

Niedziela 24 stycznia na polskich parkietach siatkarskich to łącznie aż cztery spotkania ligowe, po dwa w PlusLidze oraz TAURON Lidze. Hit dnia? Trudno powiedzieć,...