Liga Mistrzów: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony!

Zaplanowane na czwartek 5 marca 2020 roku spotkanie 1/4 finału rozgrywek Ligi Mistrzów CEV pomiędzy Itasem Trentino a Jastrzębskim Węglem zostało przełożone ze względu na szalejącą we Włoszech epidemię koronawirusa. O taką decyzję zabiegali wszelkimi dostępnymi środkami jastrzębianie, którzy nie chcieli ryzykować zdrowiem swoim i swoich rodzin.

Liga Mistrzów: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony! (Fot.: CEV)

LM: Mecz Jastrzębskiego Węgla przełożony

Decyzja Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV), która jest organizatorem rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów jest o tyle zaskakująca, że do tej pory instytucja ta stała na stanowisku, że spotkanie powinno się odbyć zgodnie z planem i to pomimo żądań czy apeli jastrzębian, którzy jeszcze w środę rano zorganizowali konferencję prasową, na której poinformowali, że władze europejskiej federacji pozostają nieugięte.

Wobec takiej postawy centrali włodarze Jastrzębskiego Węgla raz jeszcze w oficjalnym piśmie potwierdzili, że nie wezmą udziału w czwartkowym meczu przeciwko Itasowi Trentino, do którego miało dojść w Trydencie, gdzie kilka dni temu wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, który od przeszło tygodnia szaleje na Półwyspie Apenińskim.

Ku zaskoczeniu, ale też radości i prawdopodobnie po interwencji Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który poinformował o najnowszej decyzji CEV, przychylono się do prośby o przełożenie czwartkowego pojedynku. Nowy termin nie został jeszcze wskazany. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie oficjalnego pisma, które na swojej stronie zamieściła polska federacja:

Niniejszy komunikat odnosi się do pisma datowanego na 3 marca 2020 r., dotyczącego ćwierćfinałowego meczu CEV Ligi Mistrzów 2020 nr 5-003 pomiędzy drużynami Trentino Itas i Jastrzębskiego Węgla.

Jak podane zostało w naszych poprzednich komunikatach, CEV nieustannie monitoruje rozwój koronawirusa (COVID-19) w całej Europie i uznaje wszystkie kroki podejmowane przez władze krajów, których to dotyczy.

W następstwie pogorszenia się ogólnego sytuacji, CEV otrzymał dziś oficjalną decyzję z Polskiego Ministerstwa Zdrowia – Głównego Inspektora Sanitarnego, według której, w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się wirusa, w przypadku gdyby drużyna Jastrzębskiego Węgla wzięła udział we wspomnianym wydarzeniu we Włoszech, zostanie po powrocie do Polski objęta czternastodniową kwarantanną.

W rezultacie, a także zgodnie z poprzednimi decyzjami dotyczącymi innych meczów Europejskich Pucharów oraz ramami prawnymi CEV, mecz ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów 2020 nr 5-003 pomiędzy zespołami Trentino Itas i Jastrzębskiego Węgla zostaje przełożony (…)„.

Komentarz prezesa Jastrzębskiego Węgla do decyzji CEV

Źródło: Jastrzębski Węgiel (materiały prasowe)

LM: ZAKSA wygrywa w Kemerowie

Kiedy siatkarze Jastrzębskiego Węgla oczekiwali na oficjalną decyzję CEV ws. mecz z Itasem Trentino, zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczynali rywalizację w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Aktualni mistrzowie Polski i zdobywcy krajowego pucharu mierzyli się w środę z Kuzbassem Kemerowi, który zdetronizował Zenit Kazań, wygrywając złoto rosyjskiej Superligi. Spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące, ale co najważniejsze zakończyło się korzystnym wynikiem dla kędzierzynian!

Podopieczni Nikoli Grbicia zwyciężyli po tie-breaku, choć z przebiegu całego spotkania wydawało się, że to drużyna gospodarza bardziej zasługuje na wygraną. ZAKSA pokazała jednak ogromną wolę walki, dwa sety wygrała na przewagi, a potem poszła za ciosem w tie-breaku, robiąc milowy krok w stronę półfinału rozgrywek (25:22, 24:26, 25:17, 26:28, 14:16).

0 / 5. Ocen: 0

Ekspert siatkówki
Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.