Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów vs Greenyard Maaseik (Typy i Analiza)

W środę 30 stycznia odbędzie się pięć pojedynków czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV. W tym najciekawszym PGE Skra Bełchatów podejmie belgijski Greenyard Maaseik. Początek o godzinie 18:00.

Liga Mistrzów: PGE Skra Bełchatów vs Greenyard Maaseik (Fot.: CEV)

Potyczka bełchatowian z Belgami będzie bardzo istotna dla końcowego układu tabeli w grupie „D”, gdzie na czele znajdują się obecnie dwa polskie kluby, Trefl Gdańsk i właśnie PGE Skra, ale ich przewaga nad rywalami z Maaseik i Berlina wynosi tylko jedno zwycięstwo i trzy punkty, a więc jest do zniwelowania w dosłownie jednym meczu.

Z rangi dzisiejszego starcia doskonale zdają sobie sprawę zawodnicy żółto-czarnych, którzy mają do wyrównania rachunki z ekipą z Belgii, bo w pierwszym spotkaniu przegrali na wyjeździe aż 0:3. Świadczą o tym między innymi słowa Grzegorza Łomacza.

„To bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli, a w kontekście naszego awansu nawet kluczowy. Musimy więc wygrać, a do tego będzie potrzebna koncentracja na naszej grze (…) Nie myślimy już o wyniku pierwszego meczu. Musimy zagrać bardzo dobrą siatkówkę i oby tym razem to dla nas wynik był korzystny” – powiedział rozgrywający zespoły z Bełchatowa (cytat za skra.pl).

Analizując na chłodno to starcie, warto odnotować, że po odpadnięciu z Pucharu Polski już na etapie ćwierćfinału, Roberto Piazza i Michał Winiarski mieli pełen tydzień na przygotowanie zespołu do dzisiejszego pojedynku. To powinno zaprocentować.

Zwłaszcza, że żółto-czarni borykali się w ostatnim czasie z licznymi urazami. Czasu na dojście do zdrowia i dobrej formy potrzebowali m.in. dwaj liderzy, atakujący Mariusz Wlazły i przyjmujący Artur Szalpuk.

Nawet pod ich nieobecność PGE Skra była w stanie wygrać gładko 3:0 na bardzo trudny terenie w Berlinie, więc liczę, że dziś już znacznie mocniejsza ponownie sięgnie po komplet punktów, choć łatwo nie będzie. Prognozy: 8/10.

Sprawdź bezpłatne transmisje meczów Ligi Mistrzów CEV!

MeczTypKursBukmacher
Skra – Maaseik1 (-1,5)1.40Totolotek
Skra – Maaseik138,5+1.40Totolotek

Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

/ 5. Ocen:

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) + 3 x 777 PLN – www.betfan.pl

Ekspert siatkówki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.

Siatkarskie Typy

SuperFinały siatkarskiej Ligi Mistrzów w Weronie!

W ostatnich dniach lutego Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję w sprawie organizatora tegorocznych SuperFinałów rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów kobiet i mężczyzn, które zostaną...

Ostatni weekend lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 26-28 lutego)

Ostatni weekend lutego 2021 roku upłynie nam pod znakiem rywalizacji na finiszu fazy zasadniczej. Dotyczy to zarówno w PlusLigi, jak TAURON Ligi, gdzie sytuacja...

Wtorek w siatkarskiej Lidze Mistrzów! (Zapowiedź i typy na 23 lutego)

Od wtorku do czwartku (23-25 lutego) rozgrywane będą pierwsze mecze 1/4 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń CEV. Na ten etap rozgrywek dotarły dwa...