Liga Mistrzów: PGE Skry mecz o wszystko! (Typ i analiza)

W środę rozegrana zostanie ostatnia kolejka fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów CEV. Wciąż o awans do ćwierćfinałów walczą dwa polskie zespoły, PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przed żółto-czarnymi potyczka z Berlin Recycling Volleys. Początek już o godzinie 18:00!

Liga Mistrzów: PGE Skry mecz o wszystko! (Typ i analiza)
Liga Mistrzów: PGE Skry mecz o wszystko! (Fot.: CEV)

PGE Skra Bełchatów vs Berlin Recycling Volleys

Podopieczni Roberto Piazzy i Michała Winiarskiego nie są w łatwej sytuacji przed dzisiejszą konfrontacją. Awans do fazy pucharowej mogą wywalczyć tylko wtedy, kiedy sami wygrają swoje spotkanie i jednocześnie potknięcia zaliczą przynajmniej dwaj rywale z miejsc numer dwa w pozostałych grupach. Są to: Halkbank Ankara (vs Zenit Kazań), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (vs Civitanova), Chaumont VB (vs Lublana) i Dinamo Moskwa (vs Tours). Już na oko widać, że szanse na porażki rywali są.

Pytanie, czy sama PGE Skra zdoła wygrać? Pytanie o tyle zasadne, że żółto-czarni wciąż borykają się z problemami kadrowymi i dziś będą musieli sobie ponownie poradzić bez Mariusza Wlazłego i Artura Szalpuka. Ostatnimi czasy wychodziło im to całkiem nieźle, więc powody do optymizmu są.

„Nie odpuszczaliśmy w żadnym momencie tego sezonu. Cały czas walczyliśmy i dalej walczymy. Fajnie, że to wszystko wróciło na dobrą drogę, bo odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu. Obyśmy kontynuowali tę dobrą passę w PlusLidze. W Lidze Mistrzów zrobimy natomiast wszystko, żeby wywalczyć ten awans, który wciąż jest możliwy. Bo niby dlaczego mielibyśmy go nie osiągnąć?” – powiedział Piotr Orczyk, przyjmujący PGE Skry (cytat za skra.pl).

W pierwszym meczu, już poważnie osłabieni, bełchatowianie zdołali wygrać na wyjeździe bardzo pewnie, bo bez straty. Dziś powtórka byłaby bardzo mile widziana. Choć będzie to wymagało wielkiej determinacji i koncentracji przez całej spotkanie.

MeczTypKursBukmacher
PGE Skra – Berlin1 (-1,5)1.50STS

Prognoza: 8/10
Transmisja na żywo: PGE Skra Bełchatów vs Berlin Recycling Volleys

freebet sts
Freebet od bukmachera STS, Kod: BETONLINE

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.