Liga Mistrzyń 2022/23: Mecz ŁKS-u Commercecon Łódź przełożony!

W środę 8 lutego 2022/23 rozegrana zostanie szósta, a więc ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV. Jednym z jej hitów miało być starcie Fenerbahce Opet Stambuł z ŁKS-em Commercecon Łódź, ale już wiemy, że nie dojdzie one do skutku w pierwotnie zaplanowanym terminie. Z jakiego powodu?

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

CEV przekłada spotkania z udziałem tureckich drużyn

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV), w związku z tragedią wywołaną trzęsieniem ziemi w Turcji oraz tygodniową żałobą narodową wprowadzoną na terenie tego kraju, zdecydowała o przełożeniu na inny termin wszystkich domowych pojedynków tureckich drużyn w europejskich pucharach, o czym poinformowano w poniedziałkowe popołudnie. Jedną z drużyn, które miały zagrać w najbliższych dniach nad Bosforem jest ŁKS Commercecon Łódź, który przekazał decyzję europejskiej centrali siatkarskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zespoły Fenerbahce Opet Stambuł i ŁKS-u Commercecon Łódź są już pewne awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń CEV 2022/23, ale wciąż walczą z niemieckim Allianz MTV Stuttgart o jak najwyższe miejsce w grupie, w tym o bezpośredni awans do ćwierćfinału rozgrywek. Kiedy odbędzie się to spotkanie?

W najbliższym czasie oba kluby w porozumieniu z Europejską Federacją Siatkówki będą pracować nad ustaleniem nowego terminu.

Pozostajemy myślami z naszymi siatkarskimi przyjaciółmi z Turcji.

O nowych ustaleniach będziemy informować na bieżąco – poinformował polski klub.

Do skutku nie dojdą także inne pojedynki europejskich pucharów zaplanowane na najbliższe dni: VakifBank Stambuł – Igor Gorgonzola Novara, THY – UYBA Busto Arsizio, Ziraat Bankasi Ankara – Berlin Recycling Volleys. Prawdopodobnie odbędzie się natomiast spotkanie Grupy Azoty Chemika Police, który ma zmierzyć się w Szczecinie z Eczacibasi Dynavit Stambuł. Początek o godzinie 18:00 w środę 8 lutego.

Trzeci z klubów TAURON Ligi w Lidze Mistrzyń, Developres BELLA DOLINA Rzeszów, zmierzy się w środę na wyjeździe z włoskim Doc Prosecco Imoco Conegliano.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.