Liga Mistrzyń 2022/23: Polskie drużyny w komplecie zameldowały się w fazie play-off!

Na kolejkę przed końcem fazy grupowej Ligi Mistrzyń CEV 2022 znamy już wszystkich jedenastu uczestników fazy play-off. W tym gronie znalazły się wszystkie trzy kluby reprezentujące polską TAURON Ligę siatkarek!

Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

Liga Mistrzyń CEV: Komplet polskich drużyn z awansem

Choć faza grupowa tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń siatkarek dobiegnie końca dopiero w środę 8 lutego 2023, to już na kolejkę przed końcem znamy wszystkich jedenastu uczestników fazy play-off, w tym dwóch ćwierćfinalistów. W jakiej sytuacji są obecnie polskie zespoły?

Developres BELLA DOLINA Rzeszów oraz Grupa Azoty Chemik Police, czyli aktualny wicemistrz i mistrz naszego kraju, ukończyły zmagania grupowe na drugich miejscach. „Rysice” musiały uznać wyższość włoskiego Doc Prosecco Imoco Conegliano Joanny Wołosz, a policzanki tureckiego Eczacibasi Dynavit Stambuł, gdzie prym wiedzie Tijana Bosković, prawdopodobnie najlepsza siatkarka na świecie.

Trzeci z reprezentantów TAURON Ligi w Lidze Mistrzyń CEV, czyli ŁKS Commercecon Łódź, wciąż jest w grze o pierwsze miejsce w grupie „D”. „Łódzkie Wiewióry” po porażce z Allianz MTV Stuttgart (2:3) za sprawą gorszego bilansu setów spadły w tabeli na trzecie miejsce, za Niemki i Fenerbahce Opet Stambuł, ale mają na koncie 10 punktów, czyli tyle samo, co lider i wicelider. W ostatniej kolejce łodzianki zmierzą się z Turczynkami na ich terenie.

Szanse na pierwsze miejsce i bezpośredni awans do ćwierćfinałów LM siatkarek 2022/23 są niewielkie, bo Stuttgart gra z Tenerife La Laguna, zdecydowanie najsłabsza drużyną w stawce (nie wygrała nawet seta – przyp.), ale w najgorszym wypadku ŁKS Commercecon Łódź awansuje do fazy play-off jako najlepsza ekipa z trzecich miejsc, bo już nikt nie będzie w stanie wyprzedzić „Wiewiór”.

Uczestnicy fazy play-off Ligi Mistrzyń CEV 2022/23

 • Doc Prosecco Imoco Conegliano (A – ćwierćfinał)
 • Developres BELLA DOLINA Rzeszów (A – baraże)
 • Vero Volley Milano (B – ?)
 • Volero Le Cannet (B – ?)
 • VakifBank Stambuł (C – ?)
 • Igor Gorgonzola Novara (C – ?)
 • Allianz MTV Stuttgart (D – ?)
 • Fenerbahce Opet Stambuł (D – ?)
 • ŁKS Commercecon Łódź (D – ?)
 • Eczacibasi Dynavit Stambuł (E – ćwierćfinał)
 • Grupa Azoty Chemik Police (E – baraże)

Jak widać w powyższym zestawieniu, w trzech z pięciu grup wciąż trwa walka o zwycięstwo i bezpośredni awans do 1/4 finału Ligi Mistrzyń CEV 2022/23. Natomiast dobra wiadomość jest taka, że poza trzema klubami z TAURON Ligi w play-offach zobaczymy też polskie siatkarki występujące poza granicami naszego kraju, czyli Joannę Wołosz (Conegliano) i Magdalenę Stysiak (Milano).

Przypominamy, że 6. kolejka fazy grupowej sezonu 2022/23 Ligi Mistrzów CEV obędzie się już w przyszłym tygodniu, kiedy to dziesięć spotkań zostanie rozegranych jednego dnia, w środę 8 lutego. Wówczas już wszystko będzie jasne.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.