Liga Mistrzyń: Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź zaczynają zmagania! (Zapowiedź i typy na 24 listopada)

Długo musieliśmy na to czekać, ale wreszcie ruszają zmagania w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów pod egidą Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). Na pierwszy ogień idą siatkarki dwóch grup Ligi Mistrzyń, które swoje pierwsze turnieje fazy grupowej w sezonie 2020/2021 rozegrają w dniach 24-26 listopada. W tym gronie są dwa zespoły TAURON Ligi, którym w tych dniach poświęcę najwięcej uwagi.

Liga Mistrzyń: Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź zaczynają zmagania! (Zapowiedź i typy na 24 listopada) [Fot.: CEV]

ŁKS Commercecon Łódź vs VakifBank Stambuł (17:00)

„Łódzkie Wiewióry” rywalizować będą w bułgarskim Płowdiwie, gdzie na dzień dobry zmierzą się z poważnym kandydatem do wygrania całych rozgrywek, a nie tylko rywalizacji w grupie „C”, którą Turczynki powinny przynajmniej teoretycznie wciągnąć nosem, pisząc kolokwialnie. Potencjał podopiecznych Giovanniego Guidettiego jest ogromny. Haak, Gabi, Ognjenović, Rasić, Bartsch-Hackley i cały zastęp wiodących reprezentantek Turcji. Ekipa, która w optymalnej formie i przy odrobinie szczęścia jest w stanie powalczyć z Imoco Volley Conegliano, które od ponad roku dzieli i rządzi na światowych parkietach. Jak na tym tle wypada ŁKS Commerececon?

Po pierwsze, nasz zespół jest daleki od optymalnej formy i pokazania pełni potencjału. Przyczyniła się do tego kwarantanna pod koniec października, która wyłączyła zespół z gry na dwa tygodnie, co odbiło się negatywnie na i tak dość przeciętnej wcześniej dyspozycji. VakifBank też miał ten problem, ale miesiąc wcześniej. Po drugie, nawet w optymalnej dyspozycji łodzianki nie byłyby raczej w stanie zagrozić VakifBankowi, jeśli ten zagra na swoim poziomie, bo najzwyczajniej w świecie rywalki mają w swoich szeregach lepsze zawodniczki na każdej pozycji, dużo lepsze. Po trzecie, przeciwniczki reprezentanta TAURON Ligi są w dobrej lub bardzo dobrej formie. Z ekipami pokroju ŁKS-u w swojej lidze regularnie wygrywały i to bardzo wysoko, najczęściej 3:0 i różnicą 20+ małych punktów. Gdyby grały oczywiście na galowo, a nie dublerkami.

Pisząc krótko, już nawet jeden wygrany set przez siatkarki z Polski będzie dla mnie dużą niespodzianką. Zwłaszcza, że to nasz zespół może być postrzegany przez faworyta jako najgroźniejszy rywal w tym zestawieniu, więc o taryfie ulgowej mowy nie ma.

Liga Mistrzyń CEV: Typy na wtorek 24 listopada

Poza starciem polsko-tureckim we wtorek odbędą się jeszcze trzy mecze Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021. Do ich typowania podchodzę jednak ostrożniej. Grupa Azoty Chemik Police na papierze ma dużo lepszy zespół od rywalek z czeskiego Ołomuńca, ale mistrz naszego kraju jest w tak słabej dyspozycji, że przy obecnych kursach i liniach nie widzę sensu pakować się w typy na podopieczne Ferhata Akbasa. Niemniej poniżej jedną z sensowniejszych opcji dla odważniejszych zamieszczam.

Starcie Igor Gorgonzola Novara z Dinamem Kazań to również zagadka. Włoszki są w dobrej dyspozycji, widziałem kilka meczów i jestem pod wrażeniem. Dinama w akcji niestety nie widziałem, a na papierze nie wygląda gorzej od rywalek. Wrażenie robi przede wszystkim siła ognia na siatce. Intuicja podpowiada, że będzie to zacięty mecz, o ile drużyna gospodarza nie będzie miała dnia konia na zagrywce.

Ponadto Maritza Płowdiw podejmie u siebie francuską Miluzę. Dopóki nie zobaczę w akcji, dopóty nie wypowiem się o tych drużynach, bo same nazwiska to zbyt mało, żeby ocenić potencjał poszczególnych ekip.

MeczTypKursBuk
ŁKS – VakifBank133,5-1,52Fortuna
ŁKS – VakifBank2 (-20,5)1,70BetFan
Olomouc – Chemik2 (-11,5)1,49Fortuna
Novara – Dinamo3,5+1,47BetClic
Prognozy: 7/10, 6/10, 7/10, 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.