Liga Mistrzyń: Kluczowe mecze Chemika Police i ŁKS-u Commercecon! (Zapowiedź i typy na 26 listopada)

Czwartek 26 listopada to trzeci dzień rywalizacji w grupach „C” i „E” siatkarskiej Ligi Mistrzyń CEV. Dziś kluczowe w kontekście awansu do fazy play-off mecze rozegrają Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon Łódź. „Łódzkie Wiewióry” o godzinie 17:00 rozpoczną konfrontację z francuską Miluzą, a policzanki trzy i pół godziny później z włoską Igor Gorgonzola Nowarą, barw której broni Malwina Smarzek. Będzie się działo! Siatkarskie mecze na żywo w Internecie!

Liga Mistrzyń: Kluczowe mecze Chemika Police i ŁKS-u Commercecon! (Zapowiedź i typy na 26 listopada) [Fot.: CEV]

ASPTT Mulhouse vs ŁKS Commercecon Łódź (17:00)

W grupie „C” rywalizacja tak naprawdę toczy się tylko o drugie miejsce, bo pierwsze „zarezerwowane” jest dla VakifBanku Stambuł, który jest zespołem ze zdecydowanie wyższej półki niż pozostałe drużyny tego zestawienia. W tym kontekście kluczowe dla losów ewentualnego awansu z drugiego miejsca do 1/4 finału CEV Champions League 2020/2021 siatkarek będą wyniki konfrontacji pozostałych ekip, w tym przede wszystkim polsko-francuski dwumecz. Patrząc co dotychczas oba zespoły pokazały w bułgarskim Płowdiwie, nieco wyżej oceniam szansę ASPTT Mulhouse czy też Miluzy pisząc po polsku. Polki nieźle pokazały się przeciwko Turczynkom, lepiej niż dzisiejsze rywalki, ale dla mnie punktem odniesienia jest raczej rywalizacja z Maricą, którą Francuzki rozgromiły, a podopieczne Giuseppe Cucariniego pokonały w wielkich bólach po tie-breaku. Do tego dochodzą pewne problemy zdrowotne w szeregach „Łódzkich Wiewiór”. Mam na myśli przede wszystkim holenderską rozgrywającą, która narzeka na utrudniający jej grę na wysokim poziomie uraz. Miluza Starego Kontynentu nie zawojuje, ale wydaje się, że aktualna forma spokojnie pozwoli temu zespołowi rywalizować jak równy z równym, a być może nawet wygrać z łodziankami. O sile LNV przekonały się wczoraj siatkarki z Legionowa, które w Pucharze CEV po raz drugi przegrały 0:3 z Beziers. To już nie te czasy, kiedy drużyny z tamtych stron, poza RC Cannes oczywiście, były dziewczynkami do bicia dla naszych ekspertowych teamów. Dziś o sukces będzie dużo trudniej.

Grupa Azoty Chemik Police vs Igor Gorgonzola Novara (20:30)

Nie będę ukrywał, że postawa siatkarek Chemika Police osłabionych kontuzją Wilmy Salas oraz nieobecnością trenera Ferhata Akbasa i kilku innych członków sztabu szkoleniowego jest miłą niespodzianką. Aktualne mistrzynie naszego kraju bez straty seta pokonały zarówno Czeszki z Ołomuńca (obowiązek), jak i Dinamo Kazań (niespodzianka). Nie zmienia tu nic fakt, że Rosjanki kompletnie nie trafiły z formą i grają na kompromitującym poziomie. Zwłaszcza Chorwatka Samanta Fabris, ale zawodzą tak naprawdę wszystkie siatkarki ekipy ze stolicy Tatarstanu. Chemik natomiast potrafił dotychczas ukryć swoje wszystkie mankamenty, czyli brak drugiej armaty na skrzydle oraz słabość Martyny Łukasik w przyjęciu. Czy uda się to też dziś? Poprzeczka będzie zawieszona wysoko. Novara jest w formie, co pokazują zarówno mecze ligowe (m.in. wysoka wygrana z Busto Arsizio) czy już te w Lidze Mistrzyń (2x 3:0). Styl jest podobny do tego Chemika. Starają się grać ryzykownie w zagrywce i szybko na siatce, bardzo dobrze grają w obronie i mają dużo opcji na kontrze. Włoszki z pewnością mają lepsze zawodniczki na przyjęciu (Bosetti wróciła do swojej najlepszej formy, Herbots też nie może na nią narzekać). Patrząc pozycja po pozycji, chyba tylko Brakocević jest lepsza od Smarzek, ale w Nowarze byli innego zdania, bo zamienili Serbkę na Polkę po minionym sezonie. Mecz może być wyrównany, ale również ze względu na atut własnego boiska, dużo więcej szans na triumf dajemy drużynie gospodarza. Value w ofercie bukmacherów jednak próżno szukać w typach na takie zdarzenie. Można je znaleźć tylko w zakładach na underdoga, a że wielkiego pogromu się nie spodziewam, to próbuję.

Liga Mistrzyń: Typy na czwartek 26 listopada

W dwóch pozostałych potyczkach zaplanowany na dzień dzisiejszy zdecydowanymi faworytami są zespoły z Turcji i Rosji, które jeśli tylko wyjdą na parkiet skoncentrowane, to powinny rozbić rywalki kolejno z Bułgarii i Czech. Nie ma tu specjalnie czego analizować, różnica paru klas.

MeczTypKursBuk
Mulhouse – ŁKS 12,52Fortuna
Mulhouse -ŁKS3,5+1,45STS
Chemik – Novara1 (+14,5)1,55BetClic
Dinamo – Olomouc3:01,45BetFan
Prognozy: 6/10, 8/10; 7/10, 7,5/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.