Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon Łódź vs Imoco Volley Conegliano (Typ i Analiza)

Po miesiącu przerwy wracamy na parkiety Ligi Mistrzyń, CEV, gdzie od wtorku 22 stycznia do czwartku 24 stycznia rozegrana zostanie trzecia kolejka fazy grupowej. Jej hitem okrzyknięto dzisiejsze starcie ŁKS-u Commercecon Łódź z Imoco Volley Conegliano. Początek tego wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00.

Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon Łódź vs Imoco Volley Conegliano (Fot.: CEV)
Liga Mistrzyń: ŁKS Commercecon Łódź vs Imoco Volley Conegliano (Fot.: CEV)

Polsko-włoski pojedynek ma zdecydowanego faworyta i są nim oczywiście przyjezdne, które zaliczane są przez ekspertów do szerokiego grona faworytów całych rozgrywek. Zresztą trudno się dziwić, patrząc na skład personalny oraz przypominając sobie, co ta ekipa pokazywała w minionych latach.

Poza tym nie ma co się oszukiwać, polską Ligę Siatkówki Kobiet trudno porównywać do włoskiej Lega Pallavolo Serie A1, która jest najbardziej wyrównaną i chyba wciąż najlepszą ligą na świecie. Każdy zespół z TOP8 w Italii byłby faworytem w konfrontacji nawet ze ścisłą czołówką naszych zmagań o mistrzostwo kraju.

Oczywiście faworytowi, zwłaszcza w fazie grupowej, zdarza się zlekceważyć niżej notowanego rywala, ale dziś na to bym nie liczył. Conegliano zaliczyło koszmarną wpadkę przed miesiącem (0:3 w Schwerinie) i na powtórkę nie może sobie pozwolić, jeśli chce awansować do fazy play-off z pierwszego miejsca.

Sytuacja w grupie jest o tyle ciekawa, że wszystkie cztery ekipy mają po jednym zwycięstwie, ale tylko Imoco Volley ma mniej niż trzy punkty, więc dziś na pewno podejdzie do rywalizacji na pełnej koncentracji i z determinacją.

To powinno pozwolić na dość pewną wygraną za komplet oczek, bo włoski zespół jest przynajmniej o klasę lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gwarantują to zawodniczki takie jak: Wołosz, De Gennaro, Hill, Fabris, Danesi czy De Kruijf.

Analizując ofertę na to spotkanie u różnych bukmacherów, wydaje się, że najlepszą opcją na opisywany pojedynek jest zakład na dość wysoki under punktowy, który powinien wejść nawet przy czterech setach. Prognoza: 8/10.

MeczTypKursBukmacher
ŁKS – Imoco178,5-1.37Fortuna

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.