Liga Mistrzyń: Niespodziewana porażka Developresu we Francji!

Czwartkowym meczem Volero Le Cannet z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów zakończyliśmy pierwszą serię gier w rundzie barażowej Ligi Mistrzyń CEV 2022/23. Niestety swoje mecze przegrały wszystkie trzy zespoły polskiej TAURON Ligi siatkarek, a najbardziej bolesna jest właśnie porażka „Rysic”.

Piotr Sumara/TAURON Liga (materiały prasowe)

LM siatkarek: Developres wraca z Francji na tarczy

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie kibice Developresu BELLA DOLINA Rzeszów wyprawę do Francji na pierwszy mecz baraży o awans do ćwierćfinału rozgrywek. Według większości ekspertów i komentatorów wicemistrzynie naszego kraju były faworytem rywalizacji z Volero Le Cannet. Podobnie widzieli to analitycy firm bukmacherskich, którzy dawali „Rysicom” około 65% szans na zwycięstwo.

Tymczasem podopieczne Stephane’a Antigi były całkowicie bezradne w rywalizacji z francuskim przeciwnikiem, którego do wygranej w trzech setach poprowadziły Kotikowa i Akimowa, która zdobyły łącznie aż 29 oczek. W ekipie z Podkarpacia najlepsze były Orvosova i Blagojević, ale słabsze zawody rozegrały Kalanadze oraz środkowe, czego już rzeszowiankom nie udało się przeskoczyć.

Volero Le Cannet vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 (25:15, 29:27, 25:22)

Volero: Kotikowa (15), Akimowa (14), Koczurina (12), Janewa (9), Da Silva (8), Kobzar, Wang (libero) oraz Savić, Popowa
Developres: Orvosova (16), Blagojević (13), Kalandadze (11), Centka (4), Jurczyk (2), Wenerska (2), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (3), Obiała, Szlagowska, Bińczycka

Porażka 0:3 na wyjeździe oznacza, że wszystkie trzy drużyny z Polski przed rewanżami znajdują się pod ścianą. Zwłaszcza ŁKS i Developres, które muszą wygrać 3:0 lub 3:1 i dodatkowo jeszcze w tzw. złotym secie. Łatwo nie będzie, ale nadzieja umiera ostatnia.

Liga Mistrzyń CEV: Wyniki meczów barażowych

Wtorek 21 lutego 2023:

  • 18:00 Grupa Azoty Chemik Police vs Fenerbahce Opet Stambuł 2:3

Środa 22 lutego 2023:

  • 20:00 ŁKS Commercecon Łódź vs VakifBank Stambuł 0:3

Czwartek 23 lutego 2023:

  • 20:00 Volero Le Cannet vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0

Rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzyń CEV zaplanowano na 1-2 marca. Więcej o nich na łamach naszego portalu po weekendzie.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.