Liga Narodów 2021 zakończona! Polacy ze srebrem, Brazylia zwycięska!

W niedzielę 27 czerwca zakończyliśmy trwające 34 dni zmagania w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Narodów 2021 kobiet i mężczyzn. Wśród pań w piątek triumfowały Amerykanki, które pokonały w wielkim finale Brazylię. Z kolei w niedzielę Brazylia ograła reprezentację Polski 3:1 i tym samym triumfowała w „Światówce” po raz pierwszy od ponad 10 lat!

Liga Narodów 2021 zakończona! Polacy ze srebrem, Brazylia zwycięska! [Fot.: FIVB]

SLN 2021: Złoto dla Brazylii, Polska ze srebrem

Ostatni dzień rywalizacji należał do uczestników pierwszego półfinału, w którym rywalizowały zespoły Brazylii i Francji (3:0). W niedzielę „Trójkolorowi” rozbili w trzech setach Słoweńców, a „Kanarkowi” odprawili w czterech partiach Biało-Czerwonych. Dwa pierwsze rozgrywały się jeszcze w końcówkach (22:25, 25:23), ale trzecia i czwarta partia to już prawdziwa deklasacja (25:16 i 25:14).

Dla polskiej siatkówki to zaledwie drugi finał popularnej „Światówki” w historii. W 2012 roku udało się wygrać Ligę Światową, pokonując w wielkim finale Amerykanów, ale później nie poszło nam na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Teraz mamy srebro i wszyscy liczymy, że w Tokio ten wynik uda się poprawić.

SLN 2021: Dream team wybrany, Wallace i Kurek MVP

Po raz pierwszy w historii, jeśli o czymś nie zapomnieliśmy, organizator rozgrywek z zdecydował się wyróżnić statuetką dla MVP turnieju nie jednego, a dwóch zawodników. Na największe uznanie zapracowali atakujący obu finalistów, Bartosz Kurek i Wallace De Souza.

Dream Team Siatkarskiej Ligi Narodów 2021:
Rozgrywający: 
Fabian Drzyzga (Polska)
Przyjmujący: Joandry Leal (Brazylia), Michał Kubiak (Polska)
Środkowi: Mauricio Souza (Brazylia), Mateusz Bieniek (Polska)
Atakujący: Bartosz Kurek (Polska), Wallace De Souza (Brazylia)
Libero: Thales Hoss (Brazylia)
MVP: Bartosz Kurek (Polska) i Wallace De Souza (Brazylia).

Siatkarska Liga Narodów na Volley24 to 53 typy z czego 41 trafionych (77,36%) i Yield na poziomie +27,98%! Teraz czas na zasłużony urlop, a potem przed nami Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz turnieje finałowe EuroVolley kobiet i mężczyzn!

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.