LSK: Startują play-offy! (Typy i analiza)

To już dziś, w piątek 22 marca, wkraczamy w decydującą fazę sezonu Ligi Siatkówki Kobiet, gdzie startują ćwierćfinały. W pierwszym z nich Grot Budowlani Łódź podejmą zespół Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz.

LSK: Startują play-offy!

Grot Budowlani Łódź vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

Pierwsza odsłona rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw rozpocznie się dziś o godzinie 17:30 w Łodzi. Rewanż odbędzie się w czwartek 28 marca w Bydgoszczy (godzina 20:30). Ewentualne trzecie spotkanie, tym razem już decydujące o awansie do 1/2 finału Ligi Siatkówki Kobiet, rozegrane zostanie ponownie w Łodzi (niedziela 31 marca, godzina 20:30).

Faworytem w tej parze są łodzianki, które zakończyły rundę zasadniczej z czterema punktami więcej i o jedną pozycję wyżej. Wygrały one 17 z 22 pojedynków, przy „zaledwie” 14 zwycięstwach bydgoszczanek. Niby przepaście nie ma, ale warto pamiętać, że Grot Budowlani musieli łączyć występy na krajowych parkietach z Ligą Mistrzyń.

Darmowy zakład w forBET; Kod: BETONLINE

Przed sezonem podopieczne Błażeja Krzyształowicza typowane były nawet do walki o złoty medal, ale pojawiła się cała masa problemów kadrowych, które mocno utrudniły zadanie. Mowa o kontuzjach przyjmujących Julii Twardowskiej i Agaty Babicz oraz pomniejszych problemach środkowej Gabrieli Polańskiej czy rozgrywającej Femke Stoltenborg.

Liderką ekipy jest Serbka Jovana Brakocević, którą na skrzydle wspiera przestawiona na przyjęcie Magdalena Stysiak. To właśnie te „dwie wieże” przy wsparciu przede wszystkim środkowych mają zapewnić drużynie medal Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet sezonu 2018/19.

Szanse na sam awans do najlepszej czwórki są spore, bo Pałac Bydgoszcz nieźle wyglądał w rundzie zasadniczej, ale nie grał aż tak dobrze jak tzw. Wielka Czwórka LSK i wątpliwe, żeby był w stanie nagle wyeliminować łodzianki. Niemniej pojedyncze seta może urwać.

Prognozy: 9/10, 7/10, 6/10
Transmisja na żywo w Internecie: Grot Budowlani Łódź vs Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

MeczTypKursBuk
Budowlani – Pałac11.28LvBET
Budowlani – Pałac 1 (-10,5)1.59Fortuna
Budowlani – Pałac 3,5+1.80forBET

Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.