LSK: Znamy wszystkich półfinalistów!

Zaledwie dwa spotkania były potrzebne łódzkim zespołom do rozstrzygnięcia na swoją korzyść rywalizacji w 1/4 finału Ligi Siatkówki Kobiet. Teraz czas na półfinały, które wystartują już w pierwsze weekend kwietnia.

LSK: Znamy wszystkich półfinalistów!

Jako pierwsze we czwartek 28 marca do grona półfinalistów LSK 2018/19 dołączyły zawodniczki ŁKS-u Commercon Łódź, które po raz drugi, tym razem na wyjeździe, pokonały zespół BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała w stosunku 3:1. Ponownie „Łódzkie Wiewióry” zostały poprowadzone do zwycięstwa przez Martę Wójcik. Doświadczona rozgrywająca nie tylko znakomicie rozdzielała piłki do swoich koleżanek, ale też zapisała na swoim koncie aż 8 punktów!

Trzy godziny później śladem swoich lokalnych rywalek poszły też siatkarki Grot Budowlanych Łódź, które ponownie bez straty seta pokonały Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Cieszyć może przede wszystkim bardzo udany występ Julii Twardowskiej. Wracająca do formy po ciężkiej kontuzji kolana przyjmująca reprezentacji Polski była najlepszą zawodniczką na parkiecie.

Dzięki awansowi do 1/2 finału LSK dwóch klubów w Łodzi znalazły się w nim cztery najlepsze ekipy rundy zasadniczej. Teraz losy medali rozstrzygną one między sobą. O udział w wielkim finale powalczą w parach: Chemik Police vs Grot Budowlani Łódź oraz Developres SkyhRes Rzeszów vs ŁKS Commercecon Łódź.

Pierwsze spotkania rywalizacji toczonej do dwóch zwycięstw zaplanowano na 6-7 kwietnia, a rewanże na 14 kwietnia. Ewentualne starcia numer odbędą się 18 kwietnia.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.