Maciej Wóz dołącza do siatkarskiego GKS-u Katowice

GKS Katowice właśnie podpisał roczną umowę z 22-letnim środkowym, Maciejem Wozem. Tym samym skład drużyny na sezon 2023/2024 PlusLigi został ostatecznie zamknięty.

Maciej Wóz dołącza do siatkarskiego GKS-u Katowice
Maciej Wóz dołącza do siatkarskiego GKS-u Katowice

Maciej Wóz w drużynie GKS Katowice

Wóz będzie miał okazję zadebiutować na parkiecie PlusLigi, a jego doświadczenie i talent na pewno przyczynią się do wzmocnienia zespołu.

Młody siatkarz rozpoczynał swoją karierę w klubie AZS Rafako Racibórz, skąd w 2017 roku przeniósł się do ZAKSY Strzelce Opolskie. Przez sześć lat reprezentował opolski klub, zaliczając 71 występów na poziomie pierwszej ligi i zdobywając łącznie 290 punktów. Wóz ma także doświadczenie gry w juniorskiej drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie występował w latach 2017-2019.

Decyzja o zatrudnieniu Woza była starannie przemyślana. Jak tłumaczy dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice, Jakub Bochenek: „Zależało nam, aby pozycję środkowego zamknąć młodym, ambitnym i perspektywicznym zawodnikiem. Liczymy, że jego talent rozwinie się w naszej drużynie i będzie stałe podnosił swoje umiejętności, co wpłynie na cały zespół.”

5 / 5. Ocen: 95