Od 3 czerwca Malwina Smarzek, chyba najlepsza obecnie polska siatkarka, będzie zawodniczką włoskiego zespołu Igor Gorgonzola Novara, który jest jedną z najmocniejszych ekip nie tylko na Półwyspie Apeniński, ale w całym świecie żeńskiej siatkówki.

Malwina Smarzek we włoskim potentacie! (Fot.: Igor Gorgonzola Novara/Facebook)

Smarzek zagra w Novarze

Liderka polskiej kadry siatkarek ma za sobą dwa bardzo udane sezony, zarówno w klubie jak i w reprezentacji, co zaowocowało zainteresowaniem najmocniejszych klubów na Starym Kontynencie. Najbardziej zdeterminowana okazała się być ekipa Igor Gorgonzola Novara, która po starcie Paoli Egonu na rzecz Imoco Conegliano rok temu, ciągle szukała siatkarki, która wzmocniłaby newralgiczną pozycję. Wybór padł właśnie na popularną „Mali”.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

„Na niebiesko witamy sportowca, który łączy wciąż młody wiek i już duże doświadczenie na arenie międzynarodowe. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowała z nami ścieżkę wzrostu, na której się znajduje od kilku lat. Mieliśmy okazję poznać ją w ciągu ostatnich dwóch lat, kiedy występowała we włoskiej Serie A1. Znaleźliśmy dziewczynę absolutnie entuzjastycznie nastawioną do nowej przygody, do tego stopnia, że ​​zgodziła się zawrzeć z nami dwuletni kontrakt” – wyjaśnia Enrico Marchioni, CEO Igor Gorgonzola Novara.

Źródło: AgilVolley.com

Trzeba uczciwe przyznać, że polska atakująca była na rynku jednym z najbardziej łakomych kąsków. Większość wiodących zawodniczek na tej pozycji albo miała wciąż ważne kontrakty, albo została już „zaklepana” przez innych potentatów.

Przejście do Novary jest dużym krokiem w karierze dla Malwiny Smarzek, która po transferze z Chemika Police, z którym wywalczyła dwa tytuły, grała w Bergamo, które było typowym średniakiem w najmocniejszej lidze świata, jaką jest włoska Serie A1. Novara ma dużo większe aspiracje.

Warto przypomnieć, że z tym klubem w przeszłości związane były inne znakomite zawodniczki z naszego kraju, żeby wymienić Katarzynę Skowrońską-Dolatę czy Katarzynę Skorupę. W minionym sezonie swojeg pierwsze, zagraniczne szlify zbierała tam z kolei młoda przyjmująca Zuzanna Górecka.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl