Mariusz Wlazły najlepszym siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, poznaliśmy też „drużynę marzeń”!

Mariusz Wlazły, mistrz świata z 2014 roku i MVP tamtego mundialu, związany przez niemal całą siatkarską karierę z PGE Skrą Bełchatów został wybrany najlepszym zawodnikiem w dwudziestoletniej historii Polskiej Ligi Siatkówki! Tak zdecydowali kibice, którzy w internetowym plebiscycie wybierali nie tylko najlepszego zawodnika w historii PLS, ale też drużynę marzeń oraz najlepszego szkoleniowca.

Mariusz Wlazły najlepszym siatkarzem 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, poznaliśmy też „drużynę marzeń”! (Fot.: PLS/materiały prasowe)

Wlazły MVP 20-lecia PLS

W głosowaniu, w którym kibice wyłoni MVP 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowanie najwięcej wskazań, bo aż 44% zebrał wieloletni atakujący PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły, którego piękna przygoda z PGE Skrą Bełchatów, praktycznie niespotykana w świecie współczesnego sportu, właśnie dobiega końca. Co ciekawe, drugi w tej klasyfikacji był Michał Winiarski (7%), który spędził w Bełchatowie dziesięć obfitujących w sukcesy lat, z czego osiem w roli zawodnika. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to ich drogi w sezonie 2020/21 znowu się zejdą, a popularny „Winiar” zostanie trenerem doświadczonego atakującego w drużynie Trefla Gdańsk.

„Minęło 20 lat ligi zawodowej, więc chcieliśmy przypomnieć sobie najlepszych zawodników, którzy występowali w naszych klubach i wybrać tych najbardziej wybitnych. Dość powiedzieć, że choć do każdego miejsca w drużynie 20-lecia kandydowało aż pięciu graczy, to już sam wybór kandydatów był bardzo trudny. To pokazało nam, jak wyśmienitych graczy mieliśmy szansę podziwiać na boiskach PlusLigi” – mówi Paweł Zumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny, który znalazł się również w gronie laureatów plebiscytu.

Jak łatwo się domyślić, Mariusz Wlazły został oczywiście uznany także najlepszym atakującym 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, a zawodnika związanego przez te wszystkie lata z PGE Skrą w swojej drużynie widziało aż 85% głosujących w portalu www.plusliga.pl. Przywoływany powyżej Paweł Zagumny, wygrał plebiscyt na najlepszego rozgrywającego z 75% głosów.

Drużyna 20-lecia PLS

Kto jeszcze znalazł się w drużynie marzeń? Najlepszym libero został wybrany Paweł Zatorski (73%), najlepszym środkowym Piotr Nowakowski (67%), a najlepszym przyjmującym Michał Winiarski (76%). Ponadto w drużynie marzeń znaleźli się Srecko Lisinac (53%) i Michał Kubiak (49%). Czternastkę uzupełnili rozgrywający Benjamin Toniutti, atakujący Gyorgy Grozer, libero Krzysztof Ignaczak, środkowi Karol Kłos i Arkadiusz Gołaś oraz przyjmujący Bartosz Kurek i Stephane Antiga.

Tym samym dream team 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki stworzyło aż ośmiu zawodników związanych z PGE Skrą Bełchatów, a kolejni jak śp. Miguel Angel Falasca, Piotr Gacek, Daniel Pliński czy Marcin Możdżonek zajęli pierwsze miejsca na „liście rezerwowej”. Trudno się temu dziwić, bo na przestrzeni dwóch ostatnich dekad PGE Skra Bełchatów wywalczyła aż dziewięć złotych i w sumie aż czternaście medali siatkarskich mistrzostw kraju.

Źródło: PLS (materiały prasowe)

Co do wyboru Trenera 20-lecia, aż 36 procent biorących udział w plebiscycie kibiców szukając trenera dla tej wyśmienitej drużyny wskazało na Andreę Anastasiego. Włoch wygrał zdecydowanie, pokonując aż dziewięciu innych kandydatów, w tym Waldemara Wspaniałego, twórcę potęgi Mostostalu Kędzierzyn-Koźle.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.