Mauricio Borges siatkarzem Asseco Resovii Rzeszów!

W ostatnim dniu okna transferowego PlusLigi 2022/23 kluby zarejestrowały pięciu nowych zawodników. Na transfer last minute zdecydowała się także Asseco Resovia Rzeszów. Lider rozgrywek pozyskał Brazylijczyka Mauricio Borgesa z Cerrad Enea Czarnych Radom!

Fot.: Asseco Resovia Rzeszów via @AssecoResovia on Twitter

Asseco Resovia zakontraktowała mistrza olimpijskiego

Ostatni ruch transferowy włodarzy ze stolicy Podkarpacia zaskoczył nawet miejscowych kibiców, co można było zaobserwować chociażby w mediach społecznościowych. 33-letni zawodnik, który nie zbierał najlepszych recenzji za swoje występy w barwach Cerrad Enea Czarnych Radom, związał się z rzeszowianami umową do końca sezonu 2022/23, czyli de facto na trzy najbliższe miesiące, o czym poinformowano w środowe popołudnie w oficjalnym komunikacie prasowym.

Do największych sukcesów Maurício Borgesa należy oczywiście złoty medal zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 oraz srebro FIVB Mistrzostw Świata, które w 2014 roku rozgrywane były w Polsce. „Kanarkowi” w wielkim finale, który odbył się w katowickim „Spodku” musieli uznać wyższość Biało-Czerwonych. Pełne CV zawodnika zamieściła oficjalna strona internetowa Asseco Resovii Rzeszów, więc nie pozostało nam nic innego jak tylko zacytować ten fragment oświadczenia:

Maurício od 2005 do 2010 roku występował w brazylijskim klubie Minas Tênis Clube, z którym zdobył Mistrzostwo (2007) oraz Wicemistrzostwa kraju (2006, 2008, 2009). W sezonie 2010/2011 przeniósł się do Esporte Clube Pinheiros, a od 2011 do 2013 roku reprezentował Sada Cruzeiro Vôlei, z którym sięgnął po Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej (2012), Mistrzostwo Brazylii (2012), drugie miejsce Klubowych Mistrzostw Świata (2012) oraz Wicemistrzostwo Brazylii (2013). W sezonie 2013/2014 po powrocie do klubu Minas Tênis Clube zajął drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, natomiast w sezonie 2014/2015 z klubem SESI São Paulo zdobył wicemistrzostwo Brazylii. W 2015 roku Mauricio przeniósł się do tureckiego klubu Arkas Spor Izmir, w którym zdobył brązowy (2016) oraz srebrny (2017) medal Mistrzostw Turcji. Następnie w latach 2017-2020 siatkarz reprezentował barwy SESC/Rio de Janeiro, z którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Brazylii (2018). W 2020 roku przyjmujący przeniósł się do Vôlei Taubaté, gdzie zdobył Superpuchar Brazylii (2020) oraz Mistrzostwo Brazylii (2021), a następnie reprezentował barwy włoskiego klubu Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia oraz występował w egipskiej drużynie Al-Ahly. Od początku obecnego sezonu Mauricio reprezentował barwy Cerrad Czarnych Radom.

Piękne karty zapisane przez Brazylijczyka w przeszłości nie przekonywały jednak kibiców rzeszowskiego klubu. Argumentacja jego władz wydaje się jednak do bólu logiczna. Zwłaszcza, że na rynku w obecnej fazie sezonu niewielu zawodników było tak naprawdę dostępnych:

W obliczu problemów zdrowotnych Thibault Rossarda, jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania współpracy z Maurício Borgesem. Maurício jest niezwykle utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem. Wraz ze sztabem szkoleniowym wierzę, że pomoże naszej drużynie w kluczowej części sezonu, która jest przed nami – wyjaśnia Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Jakub Bednaruk – były zawodnik i trener, a obecnie ekspert i komentator Telewizji Polsat – zauważył na Twitterze, że Mauricio Borges może być przydatny rzeszowianom jako zawodnik pojawiający się na trzy ustawienia z tyłu dla poprawy przyjęcia i trudno się z nim nie zgodzić. Zwłaszcza w obliczu problemów zdrowotnych Francuza i skrajnie ofensywnej charakterystyki podstawowych przyjmujących, Defalco i Cebulja. Borges ma też niezła i dosyć pewną zagrywkę, co również może zostać wykorzystane przez sztab szkoleniowy. Brazylijczyk n pewno przyda się też w treningu, gdzie przecież wykuwa się forma całego zespołu.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.