Memoriał Wagnera: Polska vs Serbia na start! (Typy i analiza)

Od czwartku do soboty (1-3 sierpnia) w krakowskiej TAURON Arenie rozgrywany będzie XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który dla reprezentacji Polski jest sprawdzianem generalnym przed interkontynentalnym turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, który rozpocznie się już w piątek 9 sierpnia. Dziś Biało-Czerwoni zmierzą się z Serbami i ten mecz bierzemy pod lupę.

Memoriał Wagnera: Polska vs Serbia na start! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

Polska vs Serbia

Potyczka siatkarzy z Polski i Serbii rozpocznie się o godzinie 17;00. Jej faworytem w zgodnej opinii wszystkich bukmacherów oraz zdecydowanej większości ekspertów są aktualni mistrzowie świata, czyli podopieczni Vitala Heynena.

Po pierwsze, zagramy na własnym terenie i ze wsparciem kilkunastu tysięcy kibiców, którzy potrafią zgotować kapitalną atmosferę. Po drugie, przystąpimy do tej potyczki najprawdopodobniej w optymalnym zestawieniu.

Przewidywany skład Polski na mecz z Serbami: Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon, Piotr Nowakowski, Dawid Konarski, Michał Kubiak (C), Mateusz Bieniek oraz Paweł Zatorski (libero).

Jak widać powyżej, pełnoprawnym reprezentantem naszego kraju jest już pochodzący z Kuby przyjmujący Wilfredo Leon, uważany za najlepszego siatkarza na świecie. To ogromne wzmocnienie naszej drużyny.

Równie solidnie jak wyjściowa siódemka wygląda też zestawienie zmienników, którzy mogą pomóc w trudnych momentach: Łomacz, Muzaj, Śliwka, Kwolek, Szalpuk, Kłos i Wojtaszek. Więcej o składzie w osobnej notce.

Cashback na start w BetClic

Jak na tym tle wyglądają nasi czwartkowi rywale? Skład jest już dużo mocniejszy niż podczas Siatkarskiej Ligi Narodów 2019, kiedy pokonaliśmy ich 3:2. Wówczas Plavi, tak jak my, oszczędzali swoich liderów. Dziś większość z nich powinna pojawić się na parkiecie.

Przewidywany skład Serbii na Polskę: Nikola Jovović, Uros Kovacević,
Srecko Lisinac, Aleksandar Atanasijević, Marko Ivović, Aleksandar Okolić oraz Neven Majstorović (libero).

Kogo brakuje? Tak naprawdę tylko doświadczonych środkowych Marko Podrascanina i Dejana Stankovicia oraz libero Nikoli Rosicia. Reszta kapeli obecna.

Patrząc na oba zestawienia oraz historię bezpośrednich pojedynków, a także miejsce rozegrania spotkania oraz dyspozycję naszych zawodników w meczach z Holendrami, wydaje się, że to właśnie Biało-Czerwoni powinni dziś zwyciężyć. Choć wątpliwe, że będzie to spacerek.

MeczTypKursBuk
Polska – Serbia11.50Etoto
Polska – Serbia3,5+1.40STS

Prognozy: 7/10 i 8/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Serbia

Darmowy zakład w Etoto

STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.