Michał Bąkiewicz odszedł z PGE Skry Bełchatów!

Michał Bąkiewicz nie jest już asystentem pierwszego trenera PGE Skry Bełchatów, Joela Banksa! Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym bełchatowskiego klubu, to sam Bąkiewicz złożył rezygnację z przyczyn osobistych.

Fot.: PGE Skra Bełchatów via @_SkraBelchatow_ on Twitter

PGE Skra Bełchatów już bez Michała Bąkiewicza

Zakończona w poniedziałek przygoda Michał Bąkiewicz w bełchatowskim klubie nie była jego pierwszą. Przypominamy, że w tej ekipie „Bąku” występował jeszcze jako zawodnik i zdobył z Żółto-Czarnymi między innymi cztery mistrzostwa kraju oraz trzy medale prestiżowej Ligi Mistrzów CEV, srebrny i dwa brązowe, czym może pochwalić się niewielu polskich siatkarzy.

Po zakończeniu zawodniczej kariery Michał Bąkiewicz rozpoczął pracę jako trener. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski juniorów wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów 2020, a rok później sięgnęła po tytuł mistrzów świata! Latem minionego roku utalentowany szkoleniowiec dołączył do nowo tworzonego sztabu szkoleniowego PGE Skry Bełchatów.

Michał Bąkiewicz wraz z Radosławem Kolankiem pełnił rolę asystenta trenera Joela Banksa, ale z powodów osobistych zdecydował się na zakończenie współpracy z bełchatowianami w trakcie trwającego sezonu. Są rzeczy ważne i ważniejsze, więc jego decyzja spotkała się ze zrozumieniem w środowisku dziewięciokrotnych mistrzów Polski.

W poniedziałek Michał Bąkiewicz z przyczyn osobistych zrezygnował z pełnionej funkcji. Dziękujemy za pracę na rzecz PGE Skry oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!

Decyzja Michała Bąkiewicza zapadła w trudnym dla PGE Skry Bełchatów momencie. Z jednej strony, już w czwartek Żółto-Czarni rozegrają drugie spotkanie w 1/8 finału Pucharu CEV 2022/23 z Galatasaray Stambuł. Z drugiej, w PlusLidze siatkarze z Bełchatowa ponieśli już trzynaście porażek, z czego ostatnio cztery pod rząd i mogą mieć problem z awansem do fazy play-off.

Źródło: PGE Skra Bełchatów

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.