Michał Mieszko Gogol poprowadzi PGE Skrę Bełchatów!

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2019/2020 pierwszy zespół PGE Skry poprowadzi Michał Mieszko Gogol. Nowy szkoleniowiec dobrał również swoich najbliższych współpracowników, którzy będą mu pomagać w pracy w zespole dziewięciokrotnego mistrza Polski – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym bełchatowskiego klubu.

Michał Mieszko Gogol poprowadzi PGE Skrę Bełchatów! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)
Michał Mieszko Gogol poprowadzi PGE Skrę Bełchatów! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe)

Bohater dnia, Michał Mieszko Gogol, uchodzi za najzdolniejszego trenera młodego pokolenia w naszym kraju. Zaledwie 34-letni dziś szkoleniowiec swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał jako zawodnik, ale szybko zrozumiał, że lepiej swoją fascynację siatkówką spożytkuje w innej roli.

W wieku zaledwie 23-lat został drugim trenerem AZS-u Częstochowa skąd po trzech latach przeniósł się do Rzeszowa, gdzie przez pięć lat był statystykiem u boku kilku trenerów Asseco Resovii, która w tym czasie święciła liczne sukcesy na krajowym podwórku.

W sezonie klubowym 2016/17 trafił do Stoczni Szczecin, gdzie był asystentem, a następnie pierwszym trenerem. Końcówkę minionego sezonu, po wycofaniu się szczecinian z rozgrywek PlusLigi, spędził w Indykpolu AZS Olsztyn.

Nowy trener PGE Skry trenerskiego fachu uczył się także w reprezentacji Polski przy najlepszych selekcjonerach. Podczas dwóch ostatnich mundiali, na których Biało-Czerwoni wywalczyli tytuły, szokując cały siatkarski świat. W bieżącym roku również pomaga Vitalovi Heynenowi.

„Od dłuższego czasu obserwujemy pracę Michała i uważam, że to jeden z najbardziej perspektywicznych polskich trenerów młodego pokolenia. Jednocześnie ma już sporo doświadczenia, bo od wielu lat pracuje na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki, czy to w roli statystyka czy pierwszego trenera. Jest także asystentem trenera Vitala Heynena w reprezentacji Polski i stwierdziliśmy, że poradzi sobie z odpowiedzialnością i presją, jaka spotka go przy prowadzeniu zespołu PGE Skry Bełchatów. Oczekiwania są duże, ale wierzę, że Michał jako dobry, polski trener, jest gotowy do tego wyzwania i na pewno sobie poradzi z tym zadaniem” – skomentował wybór Konrad Piechocki, prezes PGE Skry.

Mieszko Gogol będzie najmłodszym trenerem w nadchodzącym sezonie PlusLigi i chyba po raz pierwszy będzie musiał zmierzyć się z tak ogromną presją. Nikt bowiem w Bełchatowie nie wyobraża sobie, żeby zespół mógł zakończyć zmagania o mistrzostwo kraju dopiero na szóstej pozycji.

„Objęcie przeze mnie pierwszego zespołu PGE Skry to dla mnie duże wyróżnienie, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak duża odpowiedzialność spadnie na moją osobę. Wiem, że czeka mnie, jak i cały sztab dużo pracy do wykonania. Jestem jednak pozytywnie nastawiony. Nie boję się nowych wyzwań, a przede mną już dwunasty sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce i liczę na to, że z tak utytułowanym klubem jak PGE Skra będziemy osiągać dalsze sukcesy” – powiedział Michał Mieszko Gogol, nowy szkoleniowiec bełchatowian.

We wtorek 25 czerwca poznaliśmy też najbliższych współpracowników nowego trenera żółto-czarnych. W prowadzeniu zespołu będą pomagać mu Radosław Kolanek (asystent), Maciej Michalik (trener przygotowania fizycznego) oraz fizjoterapeuci Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko, a także statystyk Robert Kaźmierczak. Ostatnia trójka pełniła swoje funkcje również u boku duetu Roberto Piazza-Michał Winiarski.

Początek przygotowań PGE Skry Bełchatów do sezonu 2019/2020, który wystartuje w październiku, zaplanowano na początek sierpnia. Będzie w nich uczestniczył m.in. Mariusz Wlazły, który przedłużył swoją umowę z żółto-czarnymi o kolejny rok.

Fot./Źródło: PGE Skra Bełchatów (materiały prasowe)


Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.