Michał Mieszko Gogol zostaje w PGE Skrze! (WIDEO)

Po serii przykrych informacji na temat odejść czołowych zawodników kibice PGE Skry Bełchatów w końcu doczekali się pozytywnej wiadomość. Mowa o przedłużeniu kontraktu o dwa kolejne lata przez dotychczasowego trenera, Michała Mieszka Gogola, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym w środowe przedpołudnie.

Michał Mieszko Gogol zostaje w PGE Skrze! (Fot.: PGE Skra Bełchatów/materiały prasowe

Gogol do 2022 roku w Bełchatowie

Na wstępie warto przypomnieć, że Michał Mieszko Gogol, powszechnie uznawany za najzdolniejszego trenera młodego pokolenia w Polsce, został szkoleniowcem bełchatowskich siatkarzy przed startem feralnego sezonu 2019/2020. Pod jego wodzą żółto-czarni zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji rozgrywek ligowych oraz awansowali do turnieju finałowego zmagań o Puchar Polski.

„Jako drużyna jesteśmy rozczarowani, że nie dano nam walczyć w ostatecznej części sezonu, bo przez te wszystkie miesiące przygotowywaliśmy się do tych najważniejszych spotkań, czyli play-offów i finału Pucharu Polski” – mówił trener PGE Skry, który marzył o mistrzowskim tytule i sięgnięciu po krajowy puchar już w pierwszym roku pracy w Bełchatowie.

Styl i efekty pracy w zakończonym przedwcześnie sezonie spodobały się włodarzom żółto-czarnych na tyle, że ci zdecydowali się kontynuować współpracę z dotychczasowym szkoleniowcem, czego efektem jest wspólna decyzja zarządu i trenera o podpisaniu nowej, tym razem dwuletniej umowy pomiędzy zainteresowanymi stronami.

„Rozmowy prowadziliśmy już w trakcie trwania rundy zasadniczej. Zgadzamy się wspólnie co do drogi, jaką chcemy iść razem. Stąd nasza decyzja o przedłużeniu kontraktu. Chcemy budować stabilność i wizję wspólnej pracy nie tylko przez pryzmat jednego roku. Dlatego łącznie trener będzie z nami pracował przez kolejne dwa lata” – powiedział Konrad Piechocki, prezes zarządu KPS Skra Bełchatów S.A..

Pod wodzą Michała Mieszka Gogola siatkarze bełchatowskiego zespołu wygrali 18 z 25 spotkań o stawkę. Lepszym bilansem na krajowym podwórku pochwalić się mogli tylko Włoch Andrea Anastasi (VERVA Warszawa ORLEN PALIWA) oraz Serb Nikola Grbić (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), którzy zostaną najprawdopodobniej w PlusLidze na kolejny sezon. Podobnie jak Daniel Castellani (Indykpol AZS Olsztyn). Wielkich trenerskich nazwisk będzie zresztą więcej, bo Asseco Resovia Rzeszów zakontraktowała Włocha Alberto Giulianiego.

„Bardzo się cieszę, że przedłużyliśmy umowę na kolejne dwa sezony. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i dziękuję za zaufanie. PGE Skra to ogromna marka i cieszę się, że klub jest zadowolony ze współpracy w poprzednim sezonie. Jestem dumny, że PGE Skra stawia na Polaków, na cały polski sztab. Jesteśmy tak naprawdę jedną z nielicznych drużyn z czołówki, która ma w sztabie tylko Polaków. Ja czuję się w Bełchatowie bardzo dobrze. Klub jest fantastycznie zorganizowany i możemy się skupić tylko na tym, by jak najlepiej grać w siatkówkę. Po poprzednim sezonie mamy jednak poczucie niedokończonej pracy i jest to bodziec do kolejnych wyzwań. Wierzę, że wspólnie będziemy sięgać po same sukcesy” – skomentował opiekun PGE Skry Bełchatów.

Jak przekonują w klubie, Michał Mieszko Gogol ma już wstępnie przygotowany plan przygotowań do sezonu PlusLigi 2020/2021 i w momencie, gdy będzie to możliwe, drużyna rozpocznie treningi w hali Energia. Zanim jednak to nastąpi, na dobre rozkręci nam się transferowa karuzela.

Prezes Piechocki o nowym kontrakcie Gogola

Źródło: PGE Skra Bełchatów

Trener Gogol o nowej umowie

Źródło: PGE Skra Bełchatów

Wielkie nazwiska w PlusLidze

PGE Skra stawia na kontynuację, jeśli chodzi o wybór trenera na trudne czasy, jakie nastaną w świecie sportu po uporaniu się z pandemią koronawirusa. W Bełchatowie postanowiono zaufać młodemu Polakowi, ale w innych klubach na ławce zasiądą wielkie trenerskie sławy.

Ledwie kilka dni temu poinformowaliśmy, że na kolejny sezon zostanie w „Lidze Mistrzów Świata” Nikola Grbić, a nieco wcześniej taką samą decyzję podjął Daniele Castellani. Do tego grona dołączy też Alberto Giuliani, a w Warszawie pozostać powinien jego rodak Andrea Anastasi.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.