Mistrz świata zasilił VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa!

Reprezentacyjny przyjmujący Artur Szalpuk zamknął skład VERVY Warszawa ORLEN Paliwa na sezon 2020/21. Aktualny kadrowicz i złoty medalista Mistrzostw Świata 2018 podpisał ze stołecznym klubem roczny kontrakt, o czym poinformowano w poniedziałek w oficjalnym komunikacie prasowym.

Mistrz świata zasilił VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa! (Fot.: Łukasz Leksowski/ vervawarszawa.pl/materiały prasowe)

Szalpuk wzmocnił VERVĘ Warszawa

Zakontraktowanie 25-letniego zawodnika, który w ostatnim czasie związany był z PGE Skrą Bełchatów, to sukces stołecznego klubu, bo o podpis złotego medalisty siatkarskiego mundialu zabiegały między innymi klubu z włoskiej Serie A, rosyjskiej Superligi czy nawet japońskiej J-League, gdzie można podpisać naprawdę lukratywny kontrakt.

„Karuzela transferowa kręciła się, a kibice prześcigali się w domysłach, ale ja już od dłuższego czasu wiedziałem, gdzie zagram w sezonie 2020/2021. Nie mogliśmy ogłosić transferu do VERVY ze względów formalnych. Teraz jednak mogę wreszcie przywitać się z fanami: kibicujcie nam i trzymajcie kciuki. My odwdzięczymy się dobrą grą na boisku. Cieszę się, że wracam do Warszawy. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z profesjonalną siatkówką. Zrobię, co w mojej mocy, żeby w nadchodzącym sezonie VERVA grała jeszcze lepiej niż w poprzednim i znów biła się o medale. Wierzę, że za kilka miesięcy będziemy razem świętować sukcesy. Duży wpływ na mój transfer do Warszawy miał trener Andrea Anastasi. Mam nadzieję, że – tak jak dwa lata temu w Treflu Gdańsk – pomoże on mi rozwinąć się i nasza współpraca przyniesie korzyści zarówno klubowi, jak i mnie” – powiedział ARTUR Szalpuk.

Kibiciom siatkarskim szerzej popularnego „Szalupy” przedstawiać nie trzeba, ale przy okazji każdego transferu standardem jest napisanie paru zdań o sportowej drodze nowo pozyskanego gracza. Artur Szalpuk ma dwadzieścia pięć lat i mierzy 201 cm. Siatkarską karierę rozpoczął w klubie MKS MDK Warszawa, skąd trafił do AZS-u Politechniki Warszawskiej. Po dwóch sezonach w barwach Inżynierów przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom, a stamtąd – po roku – do PGE Skry Bełchatów. Po sezonie spędzonym w Bełchatowie zasilił ekipę Trefla Gdańsk, a rok później… znów grał w koszulce PGE Skry. Teraz postanowił zmienić otoczenie i wybrał ofertę VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

„Drużyna na sezon 2020/2021 jest już kompletna. Transferową karuzelę kończymy prawdziwym hitem i witamy w naszych szeregach Artura Szalpuka. Artur będzie ważnym ogniwem VERVY. Myślę, że wraz z Bartkiem Kwolkiem stworzy bardzo solidny duet przyjmujących.Artur swój najlepszy sezon w karierze rozegrał dwa lata temu. Najpierw pod okiem trenera Andrei Anastasiego w Treflu Gdańsk zdobył Puchar Polski i brązowy medal mistrzostw Polski, a następnie został mistrzem świata – jako podstawowy zawodnik tej wielkiej reprezentacji. Liczę, że historia powtórzy się w 2021 roku: Artur pomoże VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa w walce o krajowe trofea, a później zawiesi na szyi medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio” – skomentował nie ukrywający radości Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Przypominamy, że w stołecznym klubie pozostał nie tylko trener Andrea Anastasi, ale też aż siedmiu dotychczasowych graczy: Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Andrzej Wrona, Igor Grobleny, Michał Kozłowski i Jakub Kowalczyk. Zespół zdecydowali się natomiast opuścić Antoine Brizard, Kevin Tillie czy też atakujący Artur Udrys i Jan Król. W ich miejsce przyszli Angel Trinidad de Haro, Jan Fornal, Michał Superlak czy Jakub Ziobrowski.

Artur Szalpuk
Data urodzenia: 20 marca 1995,
Wzrost: 201 cm,
Zasięg w ataku: 355 cm,
Zasięg w bloku: 332 cm,
Kariera klubowa: MKS MDK Warszawa (2010-2013), AZS Politechnika Warszawska (2013-2015), Cerrad Czarni Radom (2015-2016), PGE Skra Bełchatów (2016–2017), Trefl Gdańsk (2017-2018), PGE Skra Bełchatów (2018-2020), VERVA Warszawa ORLEN Paliwa (od 2020),
Sukcesy: mistrzostwo świata (2018 r.), brązowy medal mistrzostw Europy (2019 r.), srebrny medal w Pucharze świata (2019 r.), brązowy medal w Pucharze Świata (2015 r.), brązowy medal Ligi Europejskiej (2015 r.), brązowy medal mistrzostw świata kadetów (2013 r.), srebrny medal mistrzostw Europy kadetów (2013 r.); srebrny medal mistrzostw Polski (2017 r.), brązowy medal mistrzostw Polski (2018 r.), Puchar Polski (2018 r.), Superpuchar Polski (2018 r.).
Źródło: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.