Mistrzowie Świata wracają do gry! (Zapowiedź i typy)

Tegoroczny sezon międzynarodowy na siatkarskich parkietach, podczas którego miała zostać rozegrana kolejna edycji Siatkarskiej Ligi Narodów oraz przede wszystkim Igrzyska Olimpijskie w Tokio, został odwołany przez pandemię koronawirusa, która sparaliżowała świat sportu. Jednak selekcjonerzy polskich reprezentacji zdecydowali się na organizację zgrupowań oraz rozegranie kilku meczów towarzyskich. Pani dwa pierwsze mają już za sobą, a Biało-Czerwoni na parkiet powrócą dziś, w środę 22 lipca, kiedy to zmierzą się w Zielonej Górze z reprezentacją Niemiec. Początek o godzinie 20:30!

Mistrzowie Świata wracają do gry! (Zapowiedź i typy na mecz Polska vs Niemcy) [Fot.: FIVB]

Polska vs Niemcy (20:30)

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że pojedynek ten odbędzie się bez udziału publiczności, która byłaby oczywiście wielkim atutem podopiecznych Vitala Heynena. Po drugie, trzeba koniecznie podkreślić, że pojedynek ten ma wymiar wyłącznie szkoleniowy. Nikt nie szykował na to starcie formy, zwycięstwo w nim nie jest związane z żadnym prestiżem. Ot, taki międzynarodowy sparing.

Z jakiego więc powodu postanowiliśmy pokusić się o typy na to spotkanie? Trochę głód siatkówki, ale przede wszystkim value jakie dostrzegamy przy obecnych kursach i liniach. Rzut oka na składy i od razu widać, że to polska drużyna narodowa wystąpi w składzie zbliżonym do optymalnego, który trenował z myślą o przyszłorocznych igrzyskach, a nie przyjezdni, których w Tokio zabraknie, więc siłą rzeczy myślą bardziej o Mistrzostwach Świata 2022 i zmaganiach olimpijskich w Paryżu dwa lata później.

STS kod na freebet

Belgijski selekcjoner polskich mistrzów świata może liczyć na wszystkie największe gwiazdy reprezentacji z wyjątkiem zmagających się z urazami środkowych: Mateusza Bieńka i Jakuba Kochanowskiego. Pod mały znakiem zapytania stoi też występ Piotra Nowakowskiego i Macieja Muzaja, którzy narzekali na drobne dolegliwości. Wszyscy inni są jednak gotowi. Zarówno Wilfredo Leon, jak i Michał Kubiak, Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Paweł Zatorski i tak dalej.

Niemiecka reprezentacja przyjedzie do Zielonej Góry w składzie całkiem mocnym, ale jednak bez tych największych gwiazd, żeby wymienić rozgrywającego Lukasa Kampę, atakującego Georga Grozera czy przyjmującego Denisa Kaliberdy. Z drużyny walczącej w finale kwalifikacji olimpijskich przeciwko Francuzom zabraknie też liber Markusa Steuerwalda.

Patrząc na historię spotkania bezpośrednich Polaków z Niemcami skłaniamy się ku pewnej wygranej Biało-Czerwonych (3:0 lub 3:1) oraz różnicą kilkunastu małych punktów, bo tak to ostatnio wyglądało: 3:0 (+17), 3:1 (+15) i 3:0 (+25). Szanse na taki scenariusz oceniamy dosyć wysoko.

Siatkarskie typy na mecz Polska – Niemcy

MeczTypKursBuk
Polska – Niemcy1 (-1,5)1,35STS
Polska – Niemcy1 (-10,5)1,80BetClic
WAŻNE! Zakłady dotyczą tylko regularnego meczu (do trzech wygranych), a nie ewentualnego seta dodatkowego.

Prognozy: 8/10, 6/10.

Bezpośrednia transmisja obu meczów towarzyskich pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec dostępna będzie na kanale Polsat Sport oraz na platformie internetowej IPLA.tv.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.