Mistrzowie świata wracają do PlusLigi!

To już oficjalna wiadomość, Fabian Drzyzga po trzech latach występów na zagranicznych parkietach wraca na boiska PlusLigi, gdzie ponownie będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. W ślady swojego reprezentacyjnego kolegi ma pójść także Mateusz Bieniek, który ma zamienić Civitanovą na PGE Skrę Bełchatów, ale w tym wypadku wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie.

Mistrzowie świata wracają do PlusLigi! (Fot.: CEV)

Drzyzga zagra ponownie w Rzeszowie

Podstawowy rozgrywający reprezentacji Polski i podwójny mistrz świata, przez dwa najbliższe sezony ponownie będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów, do której po raz pierwszy trafił w 2013 roku z AZS-u Politechniki Warszawskiej i gdzie spędził cztery kolejne lata.

W tym czasie wywalczył swoje pierwsze mistrzostwo Polski (2015) oraz dwa srebrne medale PlusLigi (2014 i 2016) oraz srebro w prestiżowej Lidze Mistrzów CEV (2015) oraz Superpuchar Polski na samym początku swojej przygody z rzeszowianami (2013).

Później przyszedł czas na zagraniczne wojaże, gdzie również nie brakowało sukcesów. Z greckim Olympiacosem Pireus udało się sięgnąć po tytuł i Puchar Ligi, a z Lokomotiwem Nowosybirsk, w którym najlepszy polski rozgrywający spędził dwa ostatnie sezony, historyczne mistrzostwo Rosji.

Teraz Fabian Drzyzga ma zostać liderem grupy, która będzie miała postawiony tylko jeden cel – przywrócenie blasku Asseco Resovii, która w ostatnich latach spisywała się znacznie poniżej oczekiwań. To właśnie 30-letni rozgrywający i trener Alberto Giuliani są najważniejszymi puzzlami w tej nowej układance.

Bieniek blisko PGE Skry

Do sporych zmian dojdzie wiosną i latem również w szeregach PGE Skry, która pożegnała się między innymi z Mariuszem Wlazłym, Jakubem Kochanowskim i Arturem Szalpukiem. Nie jest jednak powiedzianie, że w Bełchatowie będą mieli słabszy zespół.

Lukę po Mariuszu Wlazłym miałby wypełnić Bartosz Filipiak, Artura Szalpuka mógłby zastąpić Taylor Sander (!!!), a Jakuba Kochanowskiego… Mateusz Bieniek, środkowy Cucine Lube Civitanovy.

Jeden z najlepszych polskich zawodników na tej pozycji miałby dołączyć do zespołu Michała Mieszka Gogola, który przedłużył kontrakt do 2022 roku, na zasadzie rocznego wypożyczenia.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.