Nawrocki poświęci 2020 rok na odmłodzenie kadry

Po Vitalu Heynenie, który ogłosił powołania w poniedziałek, w środę przyszedł czas na Jacka Nawrockiego, który przyjął odmienną koncepcję pracy z kadrą w 2020 roku od belgijskiego szkoleniowca. Reprezentacja siatkarek będzie pracować podczas zgrupowań w mocno odmłodzonym składzie, co ma przynieść profity w kontekście siatkarskiego mundialu w 2022 roku, którego współgospodarzem będzie nasz kraj.

Nawrocki poświęci 2020 rok na odmłodzenie kadry (Fot.: FIVB)

Nawrocki rozesłał powołania na sezon 2020

W 2020 roku nie odbędzie się żadna impreza międzynarodowa, w 2021 roku polskie siatkarki jesienią zagrają w Mistrzostwach Europy 2021, ale zabraknie ich podczas letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 (lipiec – sierpień). W związku z tą sytuacją Jacek Nawrocki i jego współpracownicy postanowili poświęcić najbliższy czas na pracę z młodym zapleczem pierwszej drużyny, czyniąc wyjątek dla ogranych już na tym najwyższym szczeblu Magdaleny Stysiak i Marii Stenzel.

Reprezentacja Polski kobiet na sezon 2020
Rozgrywające: Alicja Grabka, Julia Nowicka
Atakujące: Paulina Damaske, Karolina Drużkowska, Martyna Łukasik , Aleksandra Rasińska
Przyjmujące: Oliwia Bałuk, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Magdalena Stysiak, Julia Twardowska
Środkowe: Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Anna Stencel, Martyna Świrad, Marta Ziółkowska
Libero: Monika Jagła, Maria Stenzel

Dziwić może brak kilku nazwisk na tej liście, jak chociażby przyjmującej Magdaleny Damaske, starszej siostry Pauliny, czy też Natalii Murek, ale koniec końców to autorska kadra Jacka Nawrockiego, więc on ma decydujący głosy i to on w przyszłości będzie ponosił konsekwencje swoich wyborów.

Analogicznie jak w przypadku siatkarzy, którzy spotkają się w Spale, przed rozpoczęciem zajęć na terenie COS OPO Szczyrk wszystkie zawodniczki oraz członkowie sztabu poddani zostaną badaniom na COVID-19. Pierwsze zgrupowanie odbędzie się bez udziału Aleksandry Gryki i Aleksandry Rasińskiej.

Warto też podkreślić, że nie będzie to jedyne zgrupowanie w bieżącym roku. Kolejne zaplanowane jest od 6 do 30 lipca. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni starania o organizację spotkań sparingowych, ale ich organizacja uzależniona jest od tempa znoszenia obostrzeń przez władze państwowe.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.