Niedziela 14 lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy)

Walentynkowa niedziela na siatkarskich parkietach w Polsce to przede wszystkim dwa mecze żeńskiej TAURON Ligi oraz konfrontacja GKS-u Katowice z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w PlusLidze. Dzisiejsze granie zaczynam o godzinie 14:45, a zakończymy pewnie po 22.00. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Niedziela 14 lutego w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14:45)

Choć to katowiczanie wciąż walczą o udział w fazie play-off „Ligi Mistrzów Świata”, a kędzierzynianie są już pewni pierwszego miejsca na zakończenie fazy zasadniczej, to moim zdaniem przyjezdni w niedzielę pokuszą się o zwycięstwo za komplet punktów. Wynika to po prostu z różnicy klas pomiędzy oboma zespołami oraz z faktu, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ przyjezdni wystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu, ewentualnie z drobnymi korektami. Świadczyć mogą o tym nie tylko zapowiedź tego spotkania na oficjalnej stronie internetowej klubu, ale też wypowiedzi osób z nim związanych, z Nikolą Grbiciem na czele.

„Wróciliśmy do gry naszą stałą pierwszą szóstką po tygodniu. Od czasu do czasu zawodnikom należy się odpoczynek, ale z drugiej strony dużo gry powoduje pojawianie się wielu sytuacji, których nie jesteśmy w stanie wykreować podczas treningu. Dlatego też ten powrót był ważny, tym bardziej, że przed nami już za tydzień ćwierćfinał Pucharu Polski, który będzie bardzo ciężkim pojedynkiem. Staramy się przygotować do niego najlepiej jak potrafimy, a każdy kolejny mecz jest kolejnym ważnym krokiem w tym kierunku” – wyjaśniał trener zespołu z Opolszczyzny.

Przypomnijmy, że sztab szkoleniowy kędzierzynian dał odpocząć podstawowym zawodnikom w meczu z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (0:3), który rozgrywany był 3 lutego. Argumentowano, że to tak naprawdę jedyny moment, kiedy siatkarze mogą złapać oddech przed decydującym etapem sezonu 2020/2021. W czwartek 11 lutego w spotkaniu z Cerrad Enea Czarnymi Radom serbski szkoleniowiec powrócił do wyjściowej szóstki, a ZAKSA gładko pokonała rywala z Mazowsza (3:0 i +18 w małych punktach).

W środę siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla czeka ćwierćfinałowa batalia z Asseco Resovią Rzeszów w 1/4 finału TAURON Pucharu Polski. Po niej zespól będzie miał sześć dni do meczu z Cucine Lube Civitanową w ćwierćfinale Ligi Mistrzów CEV. Wydaje się więc, że starcie z katowiczanami powinno być próbą generalną dla Toniuttiego i spółki, którzy ostatnio trochę mocniej potrenowali.

Jeśli tak faktycznie będzie, to goście powinni zwyciężyć za trzy punkty, a może nawet do zera. GIEKSA gra ambitnie, ale brakuje jej jakości praktycznie na wszystkich pozycjach, jeśli porównywać do ligowej czołówki. Widać to w bezpośrednich konfrontacjach z nią. W styczniu PGE Skra, Jastrzębski Węgiel, VERVA Warszawa i ZAKSA nie stracił z katowiczanami nawet seta.

Oczywiście, jeśli ktoś się zdecyduje na typowanie wygranej ZAKSY, to warto, żeby taki mecz śledził na żywo i w razie wystawienia rezerw, skontrował taki zakład jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

Niedziela 14 lutego w TAURON Lidze

W niedzielę swoje mecze w ramach rozgrywek TAURON Ligi rozegrają Grupa Azoty Chemik Police (vs #ImpelWrocław) oraz Developres SkyRes Rzeszów (vs Energa MKS Kalisz), które w piątek stoczyły epicki bój o udział w Final Four TAURON Pucharu Polski kobiet. Górą po tie-breaku były policzanki, które niestety straciły w tej potyczce środkową Igę Wasilewską. Chwilę wcześniej oba zespoły rywalizowały też w Lidze Mistrzyń CEV, więc zmęczenie może być naprawdę spore. Szczęście w nieszczęściu, że w lidze przyjdzie im się zmierzyć z drużynami zdecydowanie niżej notowanymi, więc wygrane za komplet punktów są bardzo prawdopodobne. Ostrożnie próbuję tu dubla z niskimi handicapami punktowymi na faworytów. Bez napalania się i pisania o „pewniakach”, bo takich w sporcie nie ma.

Siatkarskie typy na niedzielę 14 lutego

MeczTypKursBuk
GKS – ZAKSA2 (-1,5)1,55BetFan
GKS – ZAKSA2 (-7,5)1,52Fortuna
Wrocław – Chemik2 (-11,5)1,48Fortuna
Developres – Kalisz1 (-12,5)1,58Fortuna
Prognozy: 8/10; 7/10; 6/10; 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 4

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.