Niedziela 7 lutego z polską siatkówką: Dwa mecze PlusLigi i hit w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy)

W niedzielę 7 lutego 2021 roku kibiców polskiej siatkówki czekają trzy mecze. Dwa pojedynki w ramach PlusLigi, które mają swoich wyraźnych faworytów, oraz hitowe starcie w TAURON Lidze, w którym zmierzą się dwaj uczestnicy Ligi Mistrzyń CEV 2020/2021, niestety już byli uczestnicy. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Niedziela 7 lutego z polską siatkówką: Dwa mecze PlusLigi i hit w TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy) [Piotr Sumara/PLS]

Cerrad Enea Czarni Radom vs PGE Skra Bełchatów (14:45)

Jak wspomniałem na wstępie, oba niedzielne mecze „Ligi Mistrzów Świata” mają swoich zdecydowanych faworytów. W przypadku starcia Cerrad Enea Czarnych Radom – PGE Skra Bełchatów, od którego rozpoczniemy niedzielę z siatkówką, są nim oczywiście przyjezdni. Bełchatowianie kryzys mają już za sobą, ich forma idzie w górę, o czym przekonują się kolejni rywale. Natomiast radomianie są jednym z największych rozczarowań sezonu 2020/2021, bo marzyli o play-offach, a skończą nieco ponad strefą spadkową. Z ostatnich siedmiu meczów, czyli od drugiej połowy stycznia, wygrali tylko jedno. Ze zdegradowanym od wczoraj MKS-em Będzin. Pozostałe w czapę. Udało im się tylko urwać jeden punkty zawiercianom. Poza tym przegrywali do zera z Resovią, Cuprum i ZAKSĄ oraz 1:3 z VERVĄ. Mierzyli się też z żółto-czarnymi w Bełchatowie, gdzie mecz potrwał niewiele ponad przysłowiową godzinę z prysznicem, choć wówczas podopieczni Michała Mieszka Gogola nie grali jeszcze na swoim poziomie. Dziś spodziewam się powtórki z rozrywki, czyli wygranej bełchatowian za komplet punktów. Mieli czas, żeby trochę odsapnąć i potrenować, bo mowa o pięciu dniach pomiędzy meczami, a przecież przeciwko Ślepskowi w poniedziałek też się nie wypruli (25:17; 26:24″ 25:15).

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów (17:30)

W niedzielnym hicie TAURON Ligi, czyli starciu ŁKS Commercecon Łódź z Developresem SkyRes Rzeszów, faworyta wskazać nie sposób. Zespoły o zbliżonym potencjale, z małym wskazaniem na siatkarki z Podkarpacia, ale dziś mecz na terenie „Łódzkich Wiewiór”, który to w zasadzie niweluje. Do tego oba zespoły grały od wtorku do czwartku w Lidze Mistrzyń CEV, ale Zaroślińska-Król i spółka u siebie, a rzeszowianki w Niemczech, co wiąże się z podróżami, które też są męczące. W pierwszym meczu Developres SkyRes wykorzystał atut własnej hali i słabszą dyspozycję rywalek zwyciężając do zera. Dziś wicemistrz kraju jest jednak w słabszej dyspozycji, a łodzianki w lepszej niż wówczas, więc znowu na tej wadze mamy względną równowagę. Oddsmakerzy firm bukmacherskich również nie potrafią wskazać faworyta, co widać po wystawionych przez nich kursach. Moim zdaniem wskazywanie zwycięzcy karkołomne, w zasadzie loteria uzależniona od dyspozycji dnia, której nikt nie jest w stanie przewidzieć. Z większym prawdopodobieństwem, choć też nie z pewnością, można założyć, że mecz nie zakończy się w trzech partiach.

Trefl Gdańsk vs GKS Katowice (20:30)

Siatkarski weekend na polskich parkietach zakończymy pojedynkiem Trefla Gdańsk – GKSem Katowice. Mój pogląd na ten mecz jest identyczny, jak na pierwsze dzisiejsze starcie. Z tym, że mamy tu do czynienia z nieco inną historią. Trefl jest faworytem i nikt nie ma co do tego wątpliwości, ale to właśnie w meczu z „Gdańskimi Lwami” GIEKSA przerwała serię czterech porażek, zwyciężając niespodziewanie 3:2, po czym poniosła dwie kolejne porażki. Z PGE Skrą (1:3) i z Jastrzębskim Węglem (2:3). Pisząc krótko, potwierdziło się, że katowiczanie są za krótcy na czołówkę, a wygrana z Treflem była tu wyjątkiem. Podopieczni Michała Winiarskiego zapowiadają rewanż i mam przekonanie, że na gadaniu się nie skończy tylko po prostu, to zrobią. Wygrana w podobnym stylu jak z Indykpolem AZS Olsztyn w czwartek, czyli za komplet punktów, ale jednak większą różnicą małych oczek, wydaje mi się tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Wlazły i spółka są u siebie niemal bezbłędni. Przydarzyły im się trzy porażki w pierwszej części sezonu 2020/2021, ale ostatnie osiem meczów wygrywali, z czego siedem za komplet punktów i na ogół wyraźnie w małych punktach. Większy potencjał w niemal każdym elemencie siatkarskiej sztuki od GKS-u tym razem powinno być widać. Zwłaszcza w polu zagrywki i na siatce.

Siatkarskie typy na niedzielę 7 lutego

MeczTypKursBuk
Czarni – PGE Skra2 (-1,5 s.)1,51Totolotek
Asy gości5,5+1,75BetFan
ŁKS – Developres3,5+1,42STS
Trefl – GKS1 (-10,5)1,61Fortuna
Lipiński – Kwasowski11,87BetFan
Prognozy: 7/10; 6,5/10; 8/10; 6/10, 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.