Niedziela z kobiecą siatkówką (Typy i analizy)

W niedzielę 24 marca na siatkarskich parkietach odbędzie się szereg interesujących spotkań. Te najciekawsze akurat u pań. W Polsce ćwierćfinałową rywalizację rozpoczną ŁKS i BKS, a w Turcji finał krajowego pucharu.

Puchar Polski siatkarek: Czas półfinałów!
Niedziela z kobiecą siatkówką (Fot.: CEV)

ŁKS Commercecon Łódź vs BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Rywalizacja łodzianek z bielszczankami o udział w półfinałach Ligi Siatkówki Kobiet toczona będzie do dwóch zwycięstw, a pierwsza jej odsłona odbędzie się już dziś o godzinie 17:30. Przy okazji pojedynku Grot Budowlanych z Pałacem (3:0) napisałem, że faworytkami obu par 1/4 finału są łódzkie ekipy i zdanie nie zmieniam. „Łódzkie Wiewióry” zwłaszcza u siebie powinny być wyraźnie lepsze od bielszczanek, które w swojej grze mają jednak więcej mankamentów, a tym największym jest przyjęcie. ŁKS dysponuje bardzo dobrą zagrywką i jeszcze lepszym blokiem, co powinno być dzisiaj kluczem do zwycięstwa. W rundzie zasadniczej obie drużyny podzieliły się zwycięstwami w ten sposób, że wygrywały na własnym parkiecie. Wydaje mi się, że ten trend nie zostanie dziś odwrócony. Większe szanse na to będą w czwartek podczas rewanżu w Bielsku-Białej.

Prognoza: 8/10
Transmisja na żywo: ŁKS Commercecon Łódź vs BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Freebet 20 PLN w Etoto; Kod: BETONLINE

Eczacibasi VitrA Stambuł vs Fenerbahce Stambuł

Półtorej godziny wcześniej, czyli o godzinie 16:00 czasu polskiego, czeka nas wielki finał Pucharu Turcji w piłce siatkowej kobiet, gdzie o trofeum powalczą dwaj stambulscy giganci, Eczacibasi i Fenerbahce. W mojej ocenie dosyć zdecydowanym faworytem tej konfrontacji jest pierwsza z tych ekip, która w sezonie 2018/19 obie bezpośrednie konfrontacje wygrała w stosunku 3:0. W sumie aż pięć ostatnich pojedynków kończyło się zwycięstwami Eczacibasi i to zwycięstwami za komplet punktów (3:0 lub 3:1). Fener pokonało wczoraj sensacyjnie VakifBank, głównie dzięki fenomenalnej zmianie jaką dała Kubanka Vargas, która zdobył aż 38 punktów. Wątpliwe, że dziś będzie w stanie powtórzyć taki występ. Po drugiej stronie siatki stanie zespół bardziej doświadczony i bardziej kompletny, stabilniejszy w przyjęciu, co w końcowym rozrachunku powinno mieć decydujące znaczenie.

Prognoza: 7/10
Transmisja na żywo w Internecie: Eczacibasi VitrA Stambuł vs Fenerbahce Stambuł

MeczTypKursBuk
ŁKS – BKS11.30Etoto
Eczacibasi – Fenerbahce11.50Fortuna
Freebet w Fortunie; Kod: BETONLINE

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.