Niedziela z siatkówką: Finał Pucharu Włoch i hit LSK! (Typy i analizy)

W niedzielę 23 lutego czeka nas szereg interesujących wydarzeń siatkarskich. Na pierwszy plan wybija się wielki finał Pucharu Włoch, ale ciekawie powinno być też w Lidze Siatkówki Kobiet, gdzie czeka nas konfrontacja lidera tabeli z mistrzem kraju. To właśnie te pojedynki wzięliśmy pod lupę.

Niedziela z siatkówką: Finał Pucharu Włoch i hit LSK! (Fot.: CEV)

Cucine Lube Civitanova vs Sir Safety Conad Perugia

„Finał marzeń” – tak chyba można nazwać niedzielny pojedynek zespołu z Civitanovy i drużyny z Perugii, które w sobotnich półfinałach Coppa Italia odprawiły kolejno Itas Trentino (3:2) i Leo Shoes Modena Bartosza Bednorza (3:0).

Ze zdecydowanie lepszej strony w sobotę pokazał się zespół Vitala Heynena, który do efektownego zwycięstwa poprowadził duet Aleksandar Atanasijević – Wilfredo Leon. Ale to nie tylko ich zasługa. Perugia doskonale funkcjonowała jako zespół. Widać w tym rękę i warsztat szkoleniowca.

Cucine Lube Civitanova prowadzona przez Fefe De Giorgiego na tle dzisiejszego rywala prezentowała się jako zlepek wielkich indywidualności, które w dwóch pierwszych setach były zagubione jak dzieci we mgle, ale koniec końców i zespół Mateusza Bieńka zaczął grać dobrą siatkówki, dzięki czemu odwrócił losy rywalizacji.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

W jedynej dotychczas bezpośredniej konfrontacji w bieżącym sezonie górą było Lube, ale miało to miejsce w listopadzie, kiedy Leon i spółka nie grali jeszcze tak dobrze. Po tamtej porażce rozpoczęła się niesamowita seria zwycięstw Perugii, która trwa do dziś. Obecnie licznik wskazuje aż 23 zwycięstwa, z czego tylko jedno po tie-breaku!!!

Civitanova w tym okresie miała jednak kilka słabszych momentów i wpadek, jak porażki z Milano czy Modeną dwa tygodnie temu. W naszej ocenie na dziś lepszą siatkówkę grają podopieczni Vitala Heynena i to na nich stawiamy.

Grupa Azoty Chemik Police vs ŁKS Commercecon Łódź

Lider Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020 kontra aktualny mistrz Polski – tak zapowiadano starcie policzanek z łodziankami, ale zapowiedź ta trochę się zdezaktualizowała, bo w sobotę swój mecz wygrał Developres SkyRes Rzeszów i zepchnął ekipę z Pomorza Zachodniego na drugą pozycję. Aby wrócić na fotel lidera podopieczne Ferhata Akbasa musza dziś zapunktować.

Nowy kod promocyjny BetClic

Patrząc na historię bezpośrednich starć z tego sezonu, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Chemik wygrał wszystkie trzy spotkania, z czego dwa bardzo przekonująco. W tym ostatnim, w ramach 1/4 finału Puchar Polski, policzanki zwyciężyły 3:0 i różnicą aż 30 małych punktów. W Superpucharze Polski „Łódzkie Wiewióry” również nie ugrały seta i były gorsze aż o 17 oczek. ŁKS postawił się tylko u siebie, gdzie przegrał zaledwie 2:3, kiedy od stanu 0:2 (i -12) doprowadziły do tie-breaka.

Wydaje się, że dziś Grupa Azoty Chemik Police powinien odnieść czwarte zwycięstwo i nie powinno w tym przeszkodzić nawet to, że jeszcze w czwartek ekipa Ferhata Akbasa walczyła w europejskich pucharach, bo łodzianki grały w nich w środę.

MeczTypKursBuk
Civitanova – Perugia21,80STS
Chemik – ŁKS1 (-12,5)1,60Milenium

Prognozy: 6/10, 7/10.
Siatkówka na żywo w Internecie!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.