Niedziela z TAURON Pucharem Polski Kobiet i PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 21 lutego)

Siatkarska niedziela w Polsce upłynie nam pod znakiem wielkiego finału TAURON Pucharu Polski Kobiet oraz dwóch spotkań PlusLigi, których wyniki będą miały istotne znaczenie dla końcowego układu tabeli po fazie zasadniczej, która zbliża się do końca wielkimi krokami. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Niedziela z TAURON Pucharem Polski Kobiet i PlusLigą! (Zapowiedź i typy na 21 lutego) [Fot.: Piotr Sumara/TAURON Liga]

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police (14:45)

Siatkarską niedzielę z polską siatkówką rozpoczniemy od wielkiego finału TAURON Pucharu Polski Kobiet, w którym zmierzą się Grot Budowlani Łódź i Grupa Azoty Chemik Police. Policzanki bronią trofeum wywalczonego przed rokiem, są też aktualnymi mistrzyniami naszego kraju. Łodzianki to zespół na dorobku, z najniższą średnią wieku w całej TAURON Lidze. Nie przeszkodziło im to jednak w dwukrotnym pokonaniu siatkarek z Polic w sezonie 2020/2021. Czy dziś może dojść do powtórki? Moim zdaniem szanse są małe. Po pierwsze i najważniejsze, dziś Chemik to zespół dużo lepszy niż wówczas, kiedy zmagał się z plagą kontuzję i powrotem do formy po drugiej czy trzeciej kwarantannie. Choć trzeba pamiętać, że ostatnio poważną kontuzję złapała środkowa Iga Wasilewska. Ona ma jednak na swojej pozycji godną zastępczynię, Indy Baijens. Holenderka ma lepsza warunki fizyczne, trochę gorzej czyta grę, ale generalnie trudno o niej mówić jako o zawodniczce z niższej półki. Po drugie, doświadczenie Chemika w meczach o stawkę jest nieporównywalny z tym łodzianek, a to ma znaczenie zwłaszcza w trudnych momentach. Nie zliczę ile razy policzanki odwracały już losy meczów. Po trzecie, Budowlani mają swoje problemy. Z urazem mięśniowym zmaga się Zuzanna Górecka, która pewnie zacznie mecz, ale trudno powiedzieć ile wytrzyma i na jakim poziomie będzie w stanie zagrać. Po podobnej kontuzji wraca też rozgrywająca Julia Nowicka, która może mieć pewien problem, jeśli mecz przedłuży się do czterech czy pięciu setów. Reasumując, pozostaję konsekwentny, od początku typuję Chemika Police do wygrania pucharu kraju i to się nie zmienia. Aczkolwiek nie można wykluczyć, że siatkarki z Łodzi napędzą faworytowi trochę strachu.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel (17:30)

Drugim wydarzeniem niedzieli z polską siatkówką będzie ligowa konfrontacja Cerrad Enea Czarnych Radom z Jastrzębskim Węglem. Dla tych pierwszych to mecz o pietruchę, bo są już utrzymani, a szans na awans do play-off nie mają już żadnych. Jastrzębianie muszą bronić drugiego miejsca przed nacierającym Treflem Gdańsk. Przewaga motywacji po stronie gości, którzy potrafią grać z radomianami. Nawet w Radomiu, gdzie nie przegrali od 5 lat. W całym sezonie 2020/2021 ogromnym atutem drużyny Jastrzębskiego Węgla jest serwis. Nie zawsze co prawda pokrywają linię overową zaproponowaną przez bukmacherów, ale są jednym z najrówniej grających w tym elemencie zespołów w całej stawce. Jako że dodatkowo radomianie nie imponują przyjęciem (z ZAKSĄ 7 błędów w przyjęciu w 3 setach, 12 w czterech z PGE Skrą), na taki właśnie zakład się skusiłem. W zależności od składu JW, nawet sześciu zawodników ma punktującą zagrywkę z wyskoku, a praktycznie w każdym możliwym zestawieniu jest takich co najmniej trzech-czterech. Do tego dochodzi podwójna zmiana i jeden z najlepszych zadaniowców w PlusLidze, czyli Jakub Bucki. Value przy okazji tego meczu widzę tylko w zakładzie na asy. Linie handicapów wyżyłowane.

Aluron CMC Warta Zawiercie – VERVA Warszawa (20:30)

Ostatnim akordem niedzieli z polską siatkówką będzie konfrontacja Aluronu CMC Warty Zawiercie z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Obie ekipy walczą wciąż o jak najlepsze miejsce przed startem fazy play-off, więc o odpuszczaniu nie ma mowy. Obecnie w lepszej sytuacji znajdują się przyjezdni, którzy zdobyli cztery oczka więcej od drużyny gospodarza. Ta ma jednak jeden mecz rozegrany mniej, więc spokojnie może jeszcze powalczyć o czołową czwórkę. „Jurajscy Rycerze” nie mają ostatnio najlepszej passy z zespołami z czołówki, więc to gości widzę w roli faworyta. Podopieczni Andrei Anastasiego pokazali swój potencjał w meczach z Modeną czy Asseco Resovią w Rzeszowie. Na wyjeździe rozprawili się też z Jastrzębskim Węglem. Tymczasem zespół Igora Kolakovicia z rzeszowianami przegrał u siebie do zera, podobnie jak z PGE Skrą czy Treflem. Forma zawiercian po trudnym okresie idzie w górę, ale to jeszcze nie to. W drużynie gości powinien wystąpić Bartosz Kwolek, który podczas meczu Ligi Mistrzów CEV podkręcił kostkę, ale na tyle niegroźnie, że od poniedziałku miał wrócić do zajęć z drużyną. Ta z kolei miała czas na spokojny trening, bo w przeciwieństwie do Aluronu CMC Warty nie musiała grać w tygodniu pucharowego meczu. Poza wskazaniem faworyta w drużynie gości, wydaje mi się, że mecz nie potrwa zaledwie trzy sety. Spodziewam się zdecydowanie bardziej zaciętej walki. Nowakowski i spółka powinni górować nad rywalami przede wszystkim w elemencie bloku, co też znajduje odbicie w moich typach.

Siatkarskie typy na niedzielę 21 lutego

MeczTypKursBuk
Budowlani – Chemik21,46Fortuna
Liczba setów3,5+1,60STS
Czarni – JWAsy 2: 5,5+ 1,87BetFan
Aluron – VERVA175,5+1,50BetClic
Bloki H2H21,77forBET
Prognozy: 8/10; 7/10; 7/10; 8/10; 7/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 5

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.