Nikola Grbić wciąż trenerem ZAKSY!

Legenda światowej siatkówki, Serb Nikola Grbić zostaje z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym najlepszej drużyny przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/2020 na polskich parkietach.

Fot.: zaksa.pl/ZAKSATV (materiały prasowe)

PlusLiga: Grbić przedłużył kontrakt

Jedno z największych nazwisk światowej siatkówki, najpierw znakomity rozgrywający, a od kilku lat trener na dorobku, w Kędzierzynie-Koźlu pojawił się przed sezonem 2019/2020, kiedy to objął drużynę mistrzów kraju „osieroconych” przez Andreę Gardiniego, który zdecydował się na powrót do Italii.

Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy świata przełomu XX i XXI wieku wielokrotny reprezentant Serbii po zakończeniu kariery siatkarskiej w sezonie 2014/2015 zadebiutował w nowej roli – trenera. Po sezonie pracy w Perugii Nikola Grbić przeniósł się do Werony. To właśnie po kilku latach spędzonych w Calzedonii Verona (łączonej z funkcją pierwszego trenera reprezentacji Serbii) Nikola Grbić zdecydował się zmienić włoską Serie A na PlusLigę, rozpoczynając współpracę z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle” – przypominają sylwetkę swojego szkoleniowca kędzierzynianie w oficjalnym komunikacie prasowym.

Grbić w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie ściągnął go Sebastian Świderski, odnalazł się znakomicie i pomimo problemów zdrowotnych w zespole zdołał wygrać wszystkie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV i to w stosunku 3:0 oraz wyprowadził zespół na pierwszym miejscu w tabeli PlusLigi, a także zwyciężył w meczu o Superpuchar Polski 2019 i awansował do Final Four Pucharu Polski 2020.

„Sezon zakończył się przedwcześnie, nie przypominam sobie sytuacji, w której kiedykolwiek zatrzymano rozgrywki. W tym roku w kilku krajach zdecydowano przyznać tytuły mistrzowskie, w PlusLidze było inaczej – niemniej jednak mamy powody do optymizmu. Wygraliśmy pierwszą rundę fazy zasadniczej, zakończyliśmy sezon na pierwszym miejscu i wygraliśmy Superpuchar. Ostatni rok był dla mnie niesamowitym doświadczeniem zarówno osobistym jak i zawodowym” – podsumował trener ZAKSY, przyznając że dla niego to był wyjątkowy okres.

Mistrz olimpijski decyzję o pozostaniu w Polsce podjął po konsultacjach z rodziną. Nie była ona łatwa, bo wiąże się ona z dalszą rozłąką, ale przeważyło to, że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest klubem niemal idealnym na każdej płaszczyźnie. Zarówno tej sportowej, jak i organizacyjnej czy kibicowskiej, o całej ligowej otoczce nie wspominając.

Źródło: zaksa.pl/ZAKSATV

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.