We wtorek 15 października siatkarze zakończyli zmagania w Pucharze Świata 2019, który był ostatnią imprezą tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Wyniki osiągnięte przez poszczególne drużyny narodowe wpłynęły na zmiany w Rankingu FIVB, na podstawie którego tworzone będą grupy podczas turnieju olimpijskiego.

Nowy Ranking FIVB – z kim zagramy w grupie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020?! (Fot.: FIVB)

Polska trzecia w rankingu

Podopieczni Vitala Heynena w bieżącym sezonie zdobyli aż trzy medale oraz wywalczyli olimpijską przepustkę podczas interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk w Tokio, co było priorytetem. Wpływ na zmianę miejsca w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) miały jednak brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów oraz przede wszystkim srebrny krążek Pucharu Świata.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

Znakomity występ w drugiej z tych imprez pozwolił nam przeskoczyć w Rankingu FIVB Włochów, którzy tylko podczas Pucharu Świata stracili do nas aż 60 rankingowych punktów. My zdobyliśmy ich 90, oni zaledwie 30.

Przed nami w chwili obecnej znajdują się tylko Amerykanie oraz Brazylijczycy, którzy są niezmiennie liderem, na co wpływ ma nie tylko udany sezon, ale również złoto poprzednich igrzysk.

Kod na cashback w BetClic

Z kim na igrzyskach?

Ranking FIVB i zmiany w nim są obecnie na tyle istotne, że właśnie na jego podstawie powstaną dwie grupy podczas turnieju olimpijskiego. Dziś nie znamy jeszcze wszystkich drużyn, które wystąpią za niespełna rok w Tokio, ale można pokusić się o małą symulację.

Tradycyjnie rozstawieni z numerem „1′ będą gospodarze, a więc drużyna narodowa Japonii i to właśnie z nią zagramy w grupie „A”. Tym samym unikniemy konfrontacji z Brazylijczykami i Amerykanami oraz Rosjanami, którzy stworzą tzw. grupę śmierci.

W naszej powinni się znaleźć z kolei Włosi oraz najprawdopodobniej Kanadyjczycy, Irańczycy i zespół z Ameryki Południowej inny niż Brazylia i Argentyna. Poza Włochami wszystkie pozostałe muszą wywalczyć awans podczas kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych, których będą faworytem.

Potencjalny skład „polskiej grupy” podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020: Japonia, Polska, Włochy, Kanada*, Iran*, Chile*.
*Faworyci kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych.

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl