Nowy Ranking FIVB – z kim zagramy w grupie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020?!

We wtorek 15 października siatkarze zakończyli zmagania w Pucharze Świata 2019, który był ostatnią imprezą tegorocznego sezonu reprezentacyjnego. Wyniki osiągnięte przez poszczególne drużyny narodowe wpłynęły na zmiany w Rankingu FIVB, na podstawie którego tworzone będą grupy podczas turnieju olimpijskiego.

Nowy Ranking FIVB – z kim zagramy w grupie podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020?! (Fot.: FIVB)

Polska trzecia w rankingu

Podopieczni Vitala Heynena w bieżącym sezonie zdobyli aż trzy medale oraz wywalczyli olimpijską przepustkę podczas interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk w Tokio, co było priorytetem. Wpływ na zmianę miejsca w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) miały jednak brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów oraz przede wszystkim srebrny krążek Pucharu Świata.

Znakomity występ w drugiej z tych imprez pozwolił nam przeskoczyć w Rankingu FIVB Włochów, którzy tylko podczas Pucharu Świata stracili do nas aż 60 rankingowych punktów. My zdobyliśmy ich 90, oni zaledwie 30.

Przed nami w chwili obecnej znajdują się tylko Amerykanie oraz Brazylijczycy, którzy są niezmiennie liderem, na co wpływ ma nie tylko udany sezon, ale również złoto poprzednich igrzysk.

Kod na cashback w BetClic

Z kim na igrzyskach?

Ranking FIVB i zmiany w nim są obecnie na tyle istotne, że właśnie na jego podstawie powstaną dwie grupy podczas turnieju olimpijskiego. Dziś nie znamy jeszcze wszystkich drużyn, które wystąpią za niespełna rok w Tokio, ale można pokusić się o małą symulację.

Tradycyjnie rozstawieni z numerem „1′ będą gospodarze, a więc drużyna narodowa Japonii i to właśnie z nią zagramy w grupie „A”. Tym samym unikniemy konfrontacji z Brazylijczykami i Amerykanami oraz Rosjanami, którzy stworzą tzw. grupę śmierci.

W naszej powinni się znaleźć z kolei Włosi oraz najprawdopodobniej Kanadyjczycy, Irańczycy i zespół z Ameryki Południowej inny niż Brazylia i Argentyna. Poza Włochami wszystkie pozostałe muszą wywalczyć awans podczas kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych, których będą faworytem.

Potencjalny skład „polskiej grupy” podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020: Japonia, Polska, Włochy, Kanada*, Iran*, Chile*.
*Faworyci kontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych.

BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.