Ostatki w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 29-30 grudnia)

W najbliższy wtorek i środę (29-30 grudnia) rozegrane zostaną ostatnie w 2020 roku mecze PlusLigi i TAURON Ligi. Nie byle jakie, więc zdecydowałem się poświęcić im po parę zdań w tym wpisie. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Ostatki w PlusLidze i TAURON Lidze! (Zapowiedź i typy na 29-30 grudnia) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Wtorek 29 grudnia z polską siatkówką

We wtorek czekają nas dwa mecze o ligowe punkty, jeden w PlusLidze, drugi w TAURON Lidze. Niestety oba zaplanowano na godzinę 20:30, więc trzeba będzie wybierać lub lecieć na dwa ekrany, co jest średnią opcją, jeśli chce się śledzić każdą akcję, a nie tylko wynik.

W „Lidze Mistrzów Świata” czeka nas konfrontacja PGE Skry Bełchatów z Cerrad Enea Czarnymi Radom. Drużyna gospodarza po beznadziejnym występie przeciwko Stali w Nysie (0:3) postawiła się Jastrzębskiemu Węglowi, przegrywając dopiero po tie-breaku, choć mogło skończyć się na 1:3, gdyby nie fantastyczna pogoń w czwartym secie. Ekipa Michała Mieszka Gogola ma swoje problemy tj. kontuzja Bartosza Filipiaka czy Milana Katicia, które mocno ograniczają sztabowi szkoleniowemu żółto-czarnych pole manewru. Niemniej bełchatowianie dysponują większym potencjałem od przyjezdnych i powinni być w stanie to udowodnić na własnym parkiecie, jak chociażby w starciu z Indykpolem AZS Olsztyn, które wygrali 3:0, choć bardzo słabo przyjmowali. Ogromna siła PGE Skry tkwi na środku siatki, zwłaszcza w osobach Mateusza Bieńka i Norberta Hubera, którzy we wtorek powinni zagrać od początku. Goście wyglądają coraz lepiej, ale wciąż na niektórych pozycjach brakuje im jakości, co było widać w ostatnim pojedynku z „Jurajskimi Rycerzami”, który przegrali pomimo prowadzenia 2:0 w setach. Radomianie nie dali też rady urwać nawet seta w Rzeszowie, więc można zakładać, że również siatkarzom z Bełchatowa punktu czy punktów nie urwą.

Bardzo ciekawie zapowiada nam się również wtorkowa rywalizacja w „Najpiękniejszej Lidze Świata”, gdzie Grupa Azoty Chemik Police podejmie Energa MKS Kalisz. Faworytem oczywiście zespół gospodarza, ale trzeba pamiętać o jego problemach. Ten podstawowy to urazy przyjmujących Wilmy Salas i Natalii Mędrzyk. Tym samym mistrzynie kraju zostały z Martynami Grajber i Łukasik, bo Brazylijka, która miała dołączyć nie przeszła testów medycznych. To odbija się na jakości ataku ze skrzydeł, który ciągnie niemal w pojedynkę Serbka Jovanna Bbrakocević. Na szczęście świetnie funkcjonuje środek, dzięki któremu udało się wygrać w Bydgoszczy (3:2 i różnicą +15 małych punktów). To właśnie za sprawą Brakocević oraz środkowych powinno udać się ograć również kaliszanki. Dochodzi bowiem jeszcze atut własnej hali. MKS oczywiście pokonał ostatnio sensacyjnie niezwyciężony dotychczas Developres SkyRes (3:1), ale widać, że rzeszowianki po długiej przerwie spowodowanej kwarantanną są w bardzo słabej dyspozycji. Więcej o faktycznej sile zespołu gości mówi nam przegrana 0:3 i różnicą aż 30 małych oczek potyczka z ŁKS-em Commercecon Łódź. Ekipa Pasińskiego bywa groźna nawet dla faworytów, ale ma też swoje mankamenty tj. przyjęcie i atak na wysokiej piłce oraz problemy kadrowe. Kontuzje wyeliminowały obie podstawowe na początku sezonu przyjmujące, co podopieczne Ferhata Akbasa powinny być w stanie wykorzystać. Pisząc krótko, wygrana Chemika za trzy punkty i różnicą kilkunastu małych oczek wydaje mi się tutaj tym najbardziej prawdopodobnym scenariuszem.

Środa 30 grudnia w PlusLidze

Tegoroczne granie zakończymy w środę 30 grudnia. W PlusLidze będzie to dzień hitów. Na początek, już o godzinie 17:30, czeka nas pojedynek zespołu VERVA Warszawa ORLEN Paliwa z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pierwsza z ekip pomału dochodzi do swojej optymalnej dyspozycji. Gra wygląda z tygodnia na tydzień coraz lepiej, choć do ideału jeszcze sporo brakuje. Tym ideałem można określić postawę kędzierzynian, którzy na wszystkich frontach w sezonie 2020/2021 odnieśli aż 19 zwycięstw, a nie przegrali ani razu!!! Tylko PGE Skrze Bełchatów udało im si wygrać więcej niż pojedynczego seta, ale i oni po tie-breaku musieli uznać wyższość podopiecznych Nikoli Grbicia. Wątpliwe, że pierwszym pogromcą zespołu gości będzie stołeczna drużyna, bo mimo wszystko brak jej jakości, zwłaszcza w ataku. Niespodzianka możliwa tylko przy słabszej dyspozycji faworyta i dniu konia gospodarzy.

Ostatnie zdanie poprzedniego akapitu mógłbym odnieść również do potyczki Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem, która rozpocznie się o godzinie 20:30 i zakończy zmagania w 2020 roku. Przyjezdni to zespół grający najlepszą siatkówkę poza kędzierzynianami, o czym świadczy to, że tylko z nimi przegrali, a pozostałe jedenaście meczów PlusLigi wygrali. Z tym, że te zwycięstwa, jak chociażby dwa ostatnie nad VERVĄ i PGE Skrą, przychodziły im znacznie trudniej, bo po tie-breakach. Rywalizacja z rzeszowianami będzie o tyle ciekawa, że oba zespoły bazują na zagrywce i generalnie sile ognia na siatce. Gdyby podopieczni Alberto Giulianiego mogli wystąpić w optymalnym składzie, miałbym wątpliwości co do faworyta, ale pod nieobecność Szerszenia i Tahta tym są zawodnicy prowadzeni przez Luke’a Reynoldsa. Lepszy środek i generalnie szerszy oraz bardzie wyrównany skład (dublerzy wnoszą jakość) powinny okazać się decydujące, ale niewykluczone, że czeka nas zażarta batalia.

Siatkarskie typy na 29-30 grudnia

Oferta na kolana nie powala, ale może we wtorek/środę uda się uzupełnić typy o propozycje z oferty na zawodników oraz asy i bloki.

MeczTypKursBuk
PGE Skra – Czarni1 (-10,5)1,53Fortuna
M.Bieniek9,5+1,85STS
N.Huber8,5+1,84BetClic
Chemik – Kalisz1 (-9,5)1,50Totolotek
VERVA – ZAKSA21,30BetFan
Resovia – JW21,40eTOTO
Prognozy: 6/10; 7/10; 8/10; 7,5/10, 9/10, 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.