Paweł Zagumny, jeden z najlepszych rozgrywających w historii polskiej siatkówki, został wybrany na prezesa zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Paweł Zagumny na czele PLS!
Paweł Zagumny na czele PLS! [Fot.: PLS (materiały prasowe)]

Jak czytamy w dalszej części oświadczenia, Rada Nadzorcza PLS podjęła taką decyzję w trakcie weekendowego posiedzenia we Wrocławiu, gdzie w Hali Orbita odbywał się turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn, który wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Obstawianie bez podatku legalnie! Legalny bukmacher Betfan oferuje obstawianie bez podatku + bonus 3100 PLN oferta na stronie www.betfan.pl

„Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS. Także mistrzostwo świata zdobyte u nas w Polsce było dla mnie i naszej drużyny wielkim wyzwaniem, poprzedzonym wieloma wyrzeczeniami. Myślę, że skuteczna praca w PLS będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy, jak na boisku” – skomentował swój wybór Paweł Zagumny, cytowany w komunikacie.

Były znakomity rozgrywający ma już doświadczenie w roli działacza. Zdobywał je w klubie ONICO Warszawa, gdzie przez pewien czas pełni funkcję prezesa. Teraz będzie chciał wnieść świeże spojrzenie i nowe pomysły do PLS, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał Ligi Mistrzów Świata.

Na koniec warto przypomnieć, że Paweł Zagumny jest niemal pomnikową postacią współczesnej, polskiej siatkówki. Na swoim koncie zgromadził aż 427 występów w drużynie narodowej, z którą wywalczył nie tylko mistrzostwo świata, ale też złoto Mistrzostw Europy czy Ligi Światowej, a na Igrzyskach Olimpijskich był aż czterokrotnie.

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl
Zakład bez ryzyka 100 PLN (kod: BETFAN) + bonus 3000 PLN – www.betfan.pl