PGE Skra Bełchatów w niedzielę wraca do gry! (Zapowiedź i typy)

Na ten moment siatkarze bełchatowskiej PGE Skry czekali cały miesiąc! Żółto-czarni po przerwie spowodowanej chorobą COVID-19 wykrytą u kilku członków zespołu wreszcie wracają do gry. Ich pierwszym rywalem będzie MKS Będzin. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 15 listopada w Sosnowcu, a jego początek zaplanowano na godzinę 14:45. Będzie to jedno z trzech starć w ramach rozgrywek PlusLigi, jakie zaplanowano na dziś. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

PGE Skra Bełchatów w niedzielę wraca do gry! (Zapowiedź i typy)[Fot.: Piotr Sumara/PLS]

MKS Będzin vs PGE Skra Bełchatów (14:45)

Pomimo wszelkich starań i ostrożności by uniknąć koronawirusa pandemia dopadła również PGE Skrę Bełchatów jako ostatni zespół PlusLigi, co jest marnym pocieszeniem. Przypominamy, że dokładnie 23 października objawy choroby COVID-19 zgłosiło kilku siatkarzy oraz osób ze sztabu szkoleniowego, a klub, podobnie jak we wcześniejszych takich przypadkach, niezwłocznie skierował ich na testy. Ostatecznie wirusa wykryto u ośmiu graczy i praktycznie u połowy sztabu szkoleniowego. Co za tym idzie cały zespół został skierowany na przymusową kwarantannę, która, w zależności od momentu badania, trwała dwa tygodnie.

„Podsumowując, to jesteśmy miesiąc bez meczu. Na tę chwilę mamy bardzo mało czasu do naszych spotkań. Niektórzy zawodnicy zostali sprowadzeni bezpośrednio do trenowania. Musimy wszystkich zbadać czy nie ma powikłań i czy są gotowi. Część siatkarzy już takie badania przeszła. Wyniki, które mamy, na razie są w miarę zadowalające. Widać jednak, że tętno skacze, dużo szybciej się męczymy. Dlatego na razie będziemy trenować krótko i mało intensywnie. Naprawdę ciężko jest wyrokować, co przyniosą nam kolejne dni i tygodnie. Żałujemy, że nie mogliśmy grać przez miesiąc. Najpierw dwa tygodnie czekaliśmy na przeciwnika, byliśmy zdrowi, ale nie mogliśmy zagrać. Potem straciliśmy dwa kolejne przez COVID-19. Niektórzy siatkarze naprawdę ciężko to znieśli i nie będą na razie w stanie grać. Kilku zawodników mamy z negatywnymi testami, inni czują się w miarę OK i z tych dwóch trzecich drużyny będziemy starali się w najbliższy weekend znaleźć jakieś zestawienie, żeby rozegrać mecz z MKS Będzin” – zdradza trener Michał Mieszko Gogol, który przekonuje, że powrót do formy może zająć przynajmniej dwa tygodnie.

Niedzielnym spotkaniem z MKS-em Będzin, który jest w rytmie meczowym od 20 października, bełchatowianie rozpoczną swoisty maraton, bo czeka ich nie tylko gra i nadrabianie zaległości w PlusLidze, ale też pierwszy z dwóch turniejów fazy grupowej Ligi Mistrzów CEV. Grania będzie mnóstwo, więc trudno nie zgodzić się z opiniami, że nie ma co się spieszyć i stawiać wszystkiego na szalę już od pierwszego meczu.

To dobra wiadomość dla walczących o utrzymanie podopiecznych Jakuba Bednaruka, którzy w normalnych warunkach nie mieliby praktycznie żadnych szans na zdobycz punktową z PGE Skrą. W niedzielę też o nią łatwo nie będzie, mimo wszystko, ale już szansa, żeby powalczyć jak równy z równym będzie dużo większa.

PlusLiga: Typy na niedzielę 15 listopada

Zważywszy na wszystkie okoliczności spróbujemy zagrać w stronę underdgoga, bo bukmacherzy wystawili kursy kompletnie nie przejmując się sytuacją w bełchatowskiej drużynie. Czy słusznie, to się dopiero okaże, ale my dostrzegamy value w typach na autsajdera. Mowa oczywiście o handicapach, bo nie pokusimy się o typ na zwycięstwo ekipy gospodarza. Podobnie widzimy rywalizację klubów z Zawiercia i Gdańska. Przyjezdni mogą wykorzystać długi rozbrat rywala z siatkówką i urwać może nawet coś więcej niż seta.

MeczTypKursBuk
MKS – PGE Skra1 (+18,5)1,53Fortuna
MKS – PGE Skra1 (+2,5 seta)2,05BetFan
Aluron – Trefl3,5+1,60BetClic
Prognozy: 7/10; 6/10; 8/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.