Piątek 11 grudnia z PlusLigą: Czarni kontra Stal! (Zapowiedź i typy)

Po trzech dniach rywalizacji w europejskich pucharach, najwyższa pora wrócić na polskie parkiety, gdzie w piątek 11 grudnia rozegrany zostanie mecz w ramach rozgrywek PlusLigi pomiędzy Cerrad Enea Czarnymi Radom, a Stalą Nysa. Jego początek zaplanowano na godzinę 20:30. Siatkówka na żywo w Internecie!

Piątek 11 grudnia z PlusLigą: Czarni kontra Stal! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Cerrad Enea Czarni Radom vs Stal Nysa (20:30)

Choć starcie radomian z nysianami to pojedynek dwóch drużyn z dolnej połowy tabeli „Ligi Mistrzów Świata”, to zapowiada nam się całkiem fajny pojedynek. Przede wszystkim z tego powodu, że forma obu zespołów idzie do góry. Póki co widać to głównie po samej grze, a nie wynikach, ale prędzej czy później i one powinny przyjść. Choć trzeba pamiętać, że PlusLiga to chyba najbardziej wyrównana z topowych lig świata, więc o wygrane nie jest łatwo.

Póki co beniaminek z Nysy wygrała tylko jedno z dwunastu spotkań, ale warto podkreślić, że aż sześc z jedenastu poniesionych porażek, to spotkania przegrane po tie-breaku. W tym domowa potyczka z dzisiejszym rywalem. Bilans zespołu z Mazowsza jest wyraźnie lepszy, bo mowa o pięciu zwycięstwach w czternastu meczach, ale też daleko niezadowalający, jeśli spojrzeć na nazwiska i potencjał zespołu. Złożyło się na to kilka rzeczy. Przede wszystkim urazy i choroby, które od początku sezonu 2020/2021 prześladują radomian. Jeszcze sezon się dobrze nie zaczął, a wypadła Brazylijczyk Lucas Loh, na problemy narzekał też Brenden Sander. Później podwójny pech spotkał atakującego Dawida Konarskiego, który najpierw skręcił kostkę, a następnie dopadł go jeszcze koronawirus. „Konar” jest już jednak zdrowy i wraca do reprezentacyjnej formy. To on jest liderem „Wojskowych” i na jego barkach spoczywa ciężar ataku i właśnie z nim będzie związany pierwszy typ do piątkowego meczu.

Tylko podczas jednego występu, w którym jednocześnie na boisku przebywali Dawid Konarski i Brenden Sander więcej punktów zdobył ten drugi. W pozostałych sześciu przypadkach to atakujący zapisał na swoim koncie większą liczbę oczek. W ostatnim meczu, wygranym 3:1 z MKS-em Będzin, Polak zdobył 19 punktów, Amerykanin 15. Ich średnia to z kolei ponad 4 na set w przypadku „Konara” i niespełna 3 w przypadku młodszego z Sanderów, który jest bardzo wrażliwy, jeśli chodzi o przyjęcie i już nie raz był z tego powodu zmieniany. Konarski dostaje więcej piłek od rozgrywającego i ma też lepszy blok. Pojedynek punktowy H2H? Wszystko przemawia za doświadczonym reprezentantem naszego kraju.

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych będą dysponować dzisiaj również atutem własnego boiska, co ma szczególne znaczenia w przypadku zagrywki. Generalnie większy potencjał w tym elemencie dostrzegam w zespole z Mazowsza: Konarski, Sender, Dryja, Josifow (występ wątpliwy), ale i Kędzierski czy zmiennicy potrafią ukuć z pola serwisowego. Średnia może nie jest imponująca, bo ostatnio zespół spuścił z tonu, ale i tak jest dużo lepsza od przyjezdnych, którzy średnio serwują mniej niż jednego asa w secie. Zakład H2H na asy? Dostrzegam value w typie na gospodarzy.

Co do samego meczu, żaden wynik tak naprawdę nie zdziwi, choć zgadzam się z oceną bukmacherów, że faworytem podopieczni Roberta Prygla. Choć już nie z samymi kursami, bo szanse są jednak bardziej wyrównane. Ale szybka trzysetówka wydaje się bardzo mało prawdopodobna. Stal została w końcu poukładana po nowemu przez Krzysztofa Stelmacha, więc to już zupełnie inny zespół niż na początku, lepszy. W Nysie bili się przez pięć setów, cztery/pięć partii w piątek również bardzo realne. Goście do zera przegrywają tylko z potentatami, Czarni nie są w aż tak dobrej formie, żeby gładko wygrywać, co było widać ostatnio w Sosnowcu, więc wszystko wskazuje na over 3,5 seta.

Siatkarskie typy na piątek 11 grudnia

Zakład na over punktowy środkowego drużyny gospodarza bez szerszej analizy. Po pierwsze, intuicja. Po drugie, przekonanie, że mecz się przedłuży. Po trzecie, Dryja punktuje w każdym elemencie. U siebie groźny w polu zagrywki, więc jak wskoczy na te 65% w ataku, to powinien pokryć linię.

MeczTypKursBuk
Czarni – Stal3,5+1,52eTOTO
Czarni – Stal174,5+1,52Fortuna
Konarski – Sander1 1,50forBET
Więcej asów1 1,65forBET
Dawid Dryja8,5+1,85STS
Prognozy: 9/10; 8,5/10; 8/10; 7/10: 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

5 / 5. Ocen: 1

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.