Piątek 12 lutego pod znakiem ćwierćfinałowego hitu TAURON Pucharu Polski siatkarek! (Zapowiedź i typy)

W piątek 12 lutego na siatkarskich parkietach nie będzie działo się zbyt wiele, ale czasem mniej znaczy więcej i dokładnie tak jest w przypadku dzisiejszego dnia. Wśród niewielu meczów mamy bowiem prawdziwą bombę, hitowe starcie Developresu SkyRes Rzeszów z Grupą Azoty Chemikiem Police w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski siatkarek. Zwyciężczynie tej konfrontacji zameldują się w turnieju Final Four i będą jego głównym faworytem. Polska siatkówka na żywo w Internecie!

Piątek 12 lutego pod znakiem ćwierćfinałowego hitu TAURON Pucharu Polski siatkarek! (Zapowiedź i typy) [Fot.: CEV/materiały prasowe]

Ćwierćfinały TAURON Pucharu Polski siatkarek

Na powyższej grafice mamy drabinkę turniejową rozgrywek TAURON Pucharu Polski 2020/2021 siatkarek. Po prawej stronie wszystko jest już jasne. Do turnieju finałowego w Nysie, który zostanie rozegrany w dniach 20-21 lutego, awansowały zespoły Grot Budowlanych Łódź oraz E.Lecler Radomki Radom, które w 1/4 finału odprawiły drużyny z Piły (3:0) i Wrocławia (3:2). Łodzianki i radomianki stworzą jedną z par półfinałowych.

Na swojego rywala w 1/2 finału PP czeka już też ŁKS Commercecon Łódź, który w środę pokonał w ćwierćfinale BKS BOSTIK Bielsko-Biała (3:1). Bez względu na to, komu uda się dołączyć do finałowe czwórki, starcie „Łódzkich Wiewiór” z rzeszowiankami lub policzankami zasługuje na miano przedwczesnego finału.

Developres SkyRes Rzeszów – Grupa Azoty Chemik Police (17:30)

Hitowy ćwierćfinał PP siatkarek to nie tylko starcie wicemistrza z mistrzem kraju, ale też wielki rewanż za zeszłoroczny finał pucharu kraju, w którym siatkarki z Polic przegrywały już 1:2 w setach, ale w tie-breaku zdołały wydrzeć zwycięstwo rzeszowiankom. To też bez wątpienia dwa najmocniejsze kadrowo zespoły bieżących rozgrywek, choć konkurencja jest naprawdę spora, a stawka wyjątkowo jak na TAURON Ligę czy wcześniej Ligę Siatkówki Kobiet wyrównana.

W sezonie 2020/2021 z powodu koronawirusa nie doszło do rozegrania Superpucharu Polski pomiędzy tymi zespołami, ale mają one za sobą jeden bezpośredni pojedynek ligowy. Doszło do niego miesiąc temu w Policach i ponownie Chemik oszukał przeznaczenie, odwracając wynik meczu ze stanu 0:2 w setach.

W tamtym spotkaniu w szeregach mistrzyń Polski zadebiutowała grecka przyjmująca Olga Strantzali, która w dniu swoich urodzin zgarnęła również statuetkę dla MVP spotkania. To jej transfer odmienił oblicze ekipy Ferhata Akbasa, która borykała się z dużymi problemami kadrowymi na lewym skrzydle. Z powodu kontuzji kolana wypadła na długie miesiące Wilma Salas, a Natalia Mędrzyk i Martyna Łukasik borykała się z mniejszymi problemami zdrowotnymi. Dziś wszystkie poza Kubanką są już do dyspozycji.

Jak będzie wyglądało piątkowe spotkanie? Po pierwsze, spodziewam się zaciętego boju, przynajmniej na dystansie czterech setów. Bardzo mało prawdopodobne, żeby losy awansu do turnieju finałowego w Nysie rozstrzygnęły się w trzech partiach. Po drugie, nieco więcej szans daję przyjezdnym. Moim zdaniem są obecnie po prostu w lepszej formie, co pokazały między innymi mecze Ligi Mistrzyń. Ale nie tylko. Oba zespoły na przestrzeni miesiąca mierzyły się z ŁKS-em Commercecon, który też złapał wiatr w żagle. Policzanki wygrały u siebie do zera. Developres przegrał 2:3 na wyjeździe.

Nawet nie o same wyniki chodzi, a o jakość gry, którą są w stanie pokazać na obecnym etapie sezonu. Do tego dochodzi pewna przewaga psychologiczna wynikająca z rozstrzygnięcia ostatnich potyczek pomiędzy tymi ekipami. O wskazanie jednoznacznego faworyta w takim starciu trudno, więc to żaden pewniak. Po prostu obserwacja i intuicja sprawiają, że te 55%-60% szans na awans daję drużynie gości.

TAURON Puchar Polski siatkarek: Typy na piątek 12 lutego

MeczTypKursBuk
Developres – Chemik21,90BetClic
Liczba puntów183,5+1,90STS
Prognozy: 6/10.
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.

5 / 5. Ocen: 2

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.