Piątek na parkietach PlusLigi! (Typy i analizy)

Olimpijskie kwalifikacje już za nami, więc można powrócić na ligowe parkiety. W piątek rozpocznie się 15. kolejka rozgrywek PlusLigi. Jej pierwszego dnia rozegrane zostaną mecze w Suwałkach i Olsztynie, które powinny dostarczyć wielu emocji. Oba wzięliśmy pod naszą lupę.

Piątek na parkietach PlusLigi!

Ślepsk Malow Suwałki vs Asseco Resovia Rzeszów

Piątkowe zmagania zainauguruje potyczka dwóch drużyn, które dotychczas zdołały zgromadzić zaledwie 16 punktów. O ile w przypadku beniaminka z Suwałk jest to bilans przyzwoity, o tyle w przypadku rzeszowian, którzy rozegrali o jedno spotkanie mniej, możemy mówić o katastrofie, bo plany jak co roku były mocarstwowe, a póki co mówimy o czwartym zespole PlusLigi, ale od końca.

Niemniej to w przyjezdnych widzimy faworyta tej konfrontacji. To oni jak nikt inny potrzebowali tej miesięcznej przerwy w rozgrywkach, żeby spokojnie potrenować. W końcu mieli na to czas, co powinno przynieść jakościowy skok, jeśli chodzi o poziom gry, bo sama kadra nie jest z pierwszej łapanki. Na Podpromiu zebrali solidną ekipę, która w drugiej części sezonu powinna rozpocząć marsz w górę ligowej tabeli.

Oczywiście póki co możemy pisać tylko w trybie przypuszczającym, ale dokładnie tak samo było przed rokiem. Poza tym już końcówka 2019 roku była dużo lepsza, jeśli chodzi o wyniki, bo siatkarzom z Rzeszowa udało się odnieść trzy kolejne zwycięstwa i zdobyć aż osiem punktów.

Nowy kod promocyjny BetClic

Asseco Resovia ostatnie spotkanie o stawkę rozegrała 20 grudnia. W zupełnie innej sytuacji są suwalczanie, którzy w tym czasie zagrali trzy mecze o ligowe punkty, w tym dwa o ligowe punkty. Wygrali tylko pierwszy z nich, 3:1 z MKS-em Będzin. W nowym roku przegrywali u siebie 2:3 z GKS-em Katowice i 1:3 w Lubinie z Cuprum. Wygląda to bardzo słabo.

Zwłaszcza, że wcześniej wykorzystywali atut własnej hali, ogrywając nawet 3:1 Indykpol AZS Olsztyn czy 3:2 Trefl Gdańsk. Naszym zdaniem brakuje tam po prostu siatkarskiej jakości. Jest ambitna ekipa z Bołądziem i Szerszeniem, ale reszta „ofensywnych” kolegów jednak mniej lub bardziej odstaje.

Reasumując, spodziewamy się raczej wygranej przyjezdnych, ale nie w trzech setach. Kursy powyżej @1,50 na zwycięstwo są tymi, po których według nas można zaryzykować. Jeśli ktoś nie ma zaufania do rzeszowian, na co sobie zapracowali, nieźle wygląda over setowy.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

Indykpol AZS Olsztyn vs Aluron Virtu CMC Zawiercie

O drugim z piątkowych spotkań będzie krócej, bo tutaj zdecydowaliśmy się na typ dotyczący zawodnika. Mowa o Mateuszu Porębie, środkowym drużyny gospodarza, który jest jednym z odkryć bieżącego sezonu. We wtorek pokazał się ze znakomitej strony w konfrontacji z PGE Skrą Bełchatów, w której zdobył aż 13 oczek, kończąc 9 z 13 ataków i notując po dwa punktowe bloki i zagrywki. Już na początku rozgrywek miał również dobre mecze, kiedy to zdobywał po 11 i 12 oczek. Później kryzys formy i w konsekwencji zjazd do mniej niż 6 oczek na mecz. Wygląda jednak na to, że forma wróciła i dlatego dziś spróbujemy pograć u niego over. Typy na mecz? Na pewno over setowy i handicap w stronę gości do rozważenia.

MeczTypKursBuk
Ślepsk – Resovia 21,52STS
Ślepsk – Resovia3,5+1,47BetClic
Olsztyn – Zawiercie3,5+1,42BetClic
M.Poręba – U/O6,5+1,77forBET

Prognozy: 6/10, 7/10, 8/10, 6/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Forbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.