Piątek w LSK i PlusLidze! (Typy i analizy)

W piątek spotkań siatkarskich zbyt wiele nie będzie, ale swoje kolejki zainaugurują zespoły w PlusLidze i Lidzie Siatkówki Kobiet. W sumie będziemy świadkami dwóch meczów, które zapowiadają się więcej niż interesująco.

Piątek w LSK i PlusLidze! (Fot.: CEV)

Aluron Virtu CMC Zawiercie vs GKS Katowice

Zmagania w rozgrywanej awansem, 24. kolejce PlusLigi rozpoczniemy w Zawierciu, gdzie miejscowym Aluron Virtu CMC podejmie w derbach województwa śląskiego zespół GKS-u Katowice. Bukmacherzy ocenili, że drużyna gospodarza jest faworytem tej konfrontacji, ale nieznacznym. Naszym zdaniem przy kursach rzędu @1,70 na zawiercian mamy ogromne value i dlatego decydujemy się właśnie na taki typ.

Jasne, że Aluron Virtu CMC nie gra już tak dobrze, jak przed rokiem. Jasne, że ma swoje problemy kadrowe, a zamiana Michała Masnego na Piotra Lipińskiego to nie wzmocnienie tylko osłabienie składu. Ale w dalszym ciągu jest to zespół o ogromnym potencjale, który zwłaszcza na własnym parkiecie może ograć praktycznie każdego.

Katowiczanie słyną z waleczności, więc bardzo mało prawdopodobne jest, że podopiecznych Marka Lebedew czeka spacerek, ale przyjezdni mają też swoje problemy. Poza grą pozostaje podstawowy atakujący Jakub Jarosz, a podczas przegranego 1:3 meczu z Cuprum w Lubinie zabrakło też środkowego Jana Nowakowskiego.

„Nie można ukrywać, że naszą główną bolączką w ostatnim czasie były kłopoty zdrowotne. Na ostatnich zajęciach przed meczem kostkę niefortunnie skręcił Jan Nowakowski i jego brak był widoczny. Na dobrą sprawę nie mieliśmy możliwości dokonania zmian, próbowaliśmy wariantu z trochę oszukaną podwójną zmianą, gdzie Adrian Buchowski wchodził na prawe skrzydło” – Mówił w rozmowie z portalem siatka.org trener daszkiewicz.

Do tego dochodzi kumulacja zmęczenia. Od 22 stycznia GKS rozegrał aż 18 setów, a ich rywal zaledwie 12. Ktoś powie, że te parę setów nie robi różnicy. Ale jak się spojrzy szerzej, chociażby na krótką ławkę i na to, że siatkarze z Katowic aż 11 z 18 meczów kończyli tie-breakiem, a trzysetówkę grali tylko raz, to łatwo zauważyć, że to wszystko się nawarstwia i potem brakuje tych paru procent do optymalnej dyspozycji, co może zdecydować o końcowym rezultacie.

W przeszłości Aluron w konfrontacjach z GIEKSĄ wykorzystywał atut własnego boiska, wygrywając 3:0 i 3:1, więc liczymy na powtórkę z rozrywki. Choć gdybyśmy mieli typować dokładny wynik, zastanawialibyśmy nad rezultatem 3:1 lub 3:2.

Nowy kod promocyjny BetClic

DPD Legionovia Legionovo vs Enea PTPS Piła

Ciekawie w piątkowy wieczór powinno być też na parkiecie w Legionovii, gdzie rewelacja bieżącego sezonu podejmie pilanki, które też spisują się znacznie powyżej oczekiwań i już niejedną niespodziankę sprawiły.

W naszej ocenie zdecydowanym faworytem jest drużyna gospodarza, która zaliczyła wpadkę w prestiżowych Derbach Mazowsza, przegrywając 1:3 z E.Leclerc Radomką Radom i będzie chciała się zrehabilitować, a gdzie to zrobić jak nie na własnym boisku.

Zwłaszcza, że legionowianki uczyniły z niego twierdzę, wygrywając aż sześć ostatnich spotkań o stawkę, z czego aż pięć za komplet punktów. Tym razem również spodziewalibyśmy się podobnego rozstrzygnięcia.

Betfan kod promocyjny na bonus
Polski bukmacher Betfan – Nowy kod promocyjny na bonus

PTPS Piła napsuła już sporo krwi faworytom, więc teraz może być podobnie, ale patrząc na poziom gry obu zespołów nie spodziewalibyśmy się, że uda im się ugrać coś więcej niż jednego seta, ale i o to byśmy się nie założyli.

Dodajmy do tego fakt, że Legionovia wygrała bezpośrednią konfrontację w pierwszej rundzie, zwyciężając w Pile 3:1 i typ na to spotkanie wydaje się być oczywistą oczywistością.

MeczTypKursBuk
Zawiercie – GKS11,70Fortuna
Zawiercie – GKS3,5+1,41BetClic
Legionovia – PTPS1 (-1,5)1,50STS

Prognozy: 6/10, 8/10, 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.