Piątek z PlusLigą: PGE Skra podejmie Cerrad Czarnych! (Typy i analiza)

W jednym z dwóch piątkowych spotkań 23. kolejki rozgrywek PlusLigi dojdzie do pojedynku PGE Skry Bełchatów z Eneą Cerrad Czarnymi Radom. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 17:30.

Piątek z PlusLigą: PGE Skra podejmie Cerrad Czarnych! (Fot.: CEV)

PGE Skra Bełchatów vs Enea Cerrad Czarni Radom

Choć do rozegrania zespołom w rundzie zasadniczej zmagań o siatkarskie mistrzostwo Polski zostały już tylko po trzy mecze, ani bełchatowianie, ani tym bardziej radomianie nie mogą być pewni swego. Podopieczni Michała Mieszka Gogola walczą o odzyskanie trzeciej pozycji przed fazą play-off, a ekipa Roberta Prygla wciąż walczy o awans do najlepszej ósemki, bo ma tylko trzy oczka więcej od dziewiątego Indykpolu AZS Olsztyn.

Drużyna gospodarza najbliższej potyczki miała ostatnio trochę problemów zdrowotnych, co odbiło się negatywnie na wynikach. Żółto-czarni przegrali trzy ostatnie potyczki ligowe i cztery z ostatnich pięciu meczów o punkty. W piątek do gry na pełnych obrotach powinien już wrócić Milad Ebadipour, absolutnie kluczowy w ofensywie zawodnik. Na Artura Szalpuka, który ma więcej atutów w defensywie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Źródło: PGE Skra Bełchatów (materiały prasowe)

Radomianie w przeciwieństwie do żółto-czarnych mogą być zadowoleni z ostatnich tygodni, bo po sześciu porażkach w siedmiu meczach „Ligi Mistrzów Świata” przyszła seria czterech zwycięstw za komplet punktów i to nie z byle kim. Butryn i spółka ograli m.in. ZAKSĘ, Jastrzębski Węgiel i Ślepsk Malow na trudnym terenie w Suwałkach.

Nowy kod promocyjny BetClic

Patrząc na te wyniki nie można jednak abstrahować od kontekstu. Mecz odbędzie się w bełchatowskiej hali „Energia”, gdzie od 2014 roku wszystkie siedem spotkań wygrali siatkarze PGE Skry. Pierwsze cztery do zera, a trzy ostatnie w stosunku 3:2, 3:1 i 3:2.

Naszym zdaniem w piątek atut własnego boiska i sportowa złość, którą aż kipią żółto-czarni, a także powrót do wyjściowego składu Milada Ebadipoura, będą kluczowymi czynnikami dla końcowego wyniku. Stawiamy, że bełchatowianie się przełamią, a nawet sięgną po komplet punktów.

MeczTypKursBuk
PGE Skra – Trefl11,66eTOTO
PGE Skra – Trefl1 (-1,5)2,25eTOTO
PGE Skra – Trefl3,5+1,46BetFan

Prognozy: 6/10, 5/10, 7/10.


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17.

0 / 5. Ocen: 0

Jan Nowicki
Jan Nowicki
Kim jest tajemniczy Ekspert siatkówki? Dla wielu zostanie to tajemnicą ale dociekliwi i wtajemniczeni wiedzą, że najlepszy typer siatkówki pochodzi z forum bukmacherskiego BetOnline, gdzie narodziły się i wychowały sławy typerskich salonów.